Home Wiadomości Chodniki dla pieszych na Binkowie wymienione.

Chodniki dla pieszych na Binkowie wymienione.

by admin
423 wejść

Zakończył się już remont dwóch chodników na osiedlu Binków, a w najbliższych planach magistratu jest wymiana nawierzchni w kilku punktach na osiedlu Dolnośląskim. Prace ruszą lada moment.

Z wyremontowanych chodników cieszyć się już mogą mieszkańcy bloków przy ulicach Antracytowej 1 i Świętej Barbary 6 na Binkowie. Prace w tym rejonie trwały około trzech tygodni. W tym czasie zdjęto starą nawierzchnię zbudowaną z dużych płyt betonowych, a w jej miejsce położona została nowa kostka betonowa. Wymienione zostały również krawężniki. W sumie koszt remontu obu chodników to 94 tys. złotych.

Jedne prace się kończą, inne rozpoczynają. Magistrat nie zwalnia z pracami drogowymi, w planach są kolejne zadania.

W najbliższym czasie robotnicy pojawią się ponownie na osiedlu Dolnośląskim, gdzie w kilku miejscach położą nową nawierzchnię asfaltową. Prace prowadzone będą na drogach od bloku nr 229 do bloku nr 219 i dalej od bloku nr 219 do bloku nr 221. To jeszcze nie wszystko. Asfalt wylany zostanie również na parkingach – za blokiem nr 291 po stronie zachodniej oraz przed blokiem 113. W miejscach, w których będzie to konieczne, pojawią się też nowe krawężniki. Wszystko powinno być gotowe w połowie października. Za prace te magistrat zapłaci blisko 390 tys. złotych.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz