Home Wiadomości 7 edycja budżetu obywatelskiego. Od poniedziałku można będzie głosować.

7 edycja budżetu obywatelskiego. Od poniedziałku można będzie głosować.

by admin
455 wejść

16 września rusza głosowanie w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na liście jest dziesięć projektów, głos można oddać na jeden twardy i jeden miękki. Do rozdysponowania jest w sumie 1,5 mln zł.

Kolejne pomysły bełchatowian mają szansę na realizację. Wystarczy na nie zagłosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 10 projektów – 6 twardych i 4 miękkich.

Wśród twardych większość pomysłów dotyczy budowy nowych lub modernizacji istniejących placów zabaw. Mowa o: „Przytorze – remont, rozbudowa i ogrodzenie placu zabaw” (projekt nr 1); „Plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną na os. Budowalnych obok bloków 10 i 12” (projekt nr 3); „Modernizacja placu zabaw na os. Budowalanych – „Color Kids” (projekt nr 4). Kolejny wniosek dotyczy przystosowania lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim (projekt nr 2). Na liście do głosowania znalazł się też pomysł, którego celem jest „Doposażenie Centrum Aktywności Seniora Cafe Senior „Raj” w sprzęt do ćwiczeń” (projekt nr 5). Ostatni z zakwalifikowanych projektów twardych – „Zielone Grocholice” (projekt nr 6) zakłada rewitalizację kilku terenów w Grocholicach.

Bełchatowianie swój głos będą mogli także oddać na jeden z czterech projektów miękkich. Nowością jest wniosek dotyczący „Sterylizacji (kastracji) kotów i psów właścicielskich, chipowania” (projekt nr 7). Ponadto są dwa wnioski związane z rozwojem kultury w naszym mieście: „Artystyczny Bełchatów” (projekt nr 8) i „Grocholice Łączymy Pokolenia” (projekt nr 9). Ostatni z projektów dotyczy działań prozdrowotnych: „Zdrowie na plus” (projekt nr 10).

Kto może głosować? Gdzie oddać swój głos?

Głosowanie rusza 16 września o północy i potrwa przez ponad tydzień, bo do 24 września również do północy. Swój głos może oddać każdy bełchatowianin bez względu na wiek – to nowość w bełchatowskim budżecie obywatelskim. Tak jak w latach poprzednich i tym razem, głosować można wyłącznie drogą internetową, za pośrednictwem strony: www.glosujemy.belchatow.pl. Oprócz nazw zadań na stronie dostępne będą także opisy poszczególnych projektów oraz kwoty ich realizacji. Przy głosowaniu trzeba będzie podać swoje imię i nazwisko, a także numer PESEL i numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie kod weryfikacyjny – aby oddać głos trzeba będzie wpisać go w odpowiednią rubrykę. Co ważne jeden numer telefonu będzie można wykorzystać wyłącznie pięciokrotnie.

Mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu, będą mogli skorzystać ze stanowiska komputerowego w urzędzie. Tradycyjnie stanie ono na parterze w głównym budynku magistratu.

Zachęcam do udział w głosowaniu, gdyż budżet obywatelski i projekty zgłaszane przez mieszkańców mają realny wpływ na rozwój naszego miasta – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Dzięki Waszm głosom udało się zrealizować gros projektów, powstały m.in. place zabaw i siłownie zewnętrze, zatoczki „pocałuj i jedź”, które świetnie sprawdzają się przy miejskich szkołach oraz centrum aktywności seniora. Przeprowadzonych było także  wiele projektów miękkich począwszy od artystycznych, przez sportowe, po zdrowotne – dodaje prezydent Czechowska.

Wyniki siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa poznamy 30 września.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz