Home Kronika policyjna „Zwyrol” z Bełchatowa zabił kocią rodzinę.

„Zwyrol” z Bełchatowa zabił kocią rodzinę.

by admin
428 wejść

39-letni mieszkaniec Bełchatowa odpowie za zabicie kotów. Zrobił to w bestialski sposób. Trzy małe kotki rozdeptał , a ich matce zadał trzy ciosy nożem.

Za zabicie zwierzęcia, jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie też za znieważenie policjantów, którzy zatrzymali go chwilę po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie wobec mundurowych gróźb karalnych.

Okrutnego czynu mężczyzna dopuścił się 15 września 2019 roku w domu jednorodzinnym przy ulicy Lipowej w Bełchatowie. O godzinie 9.25 oficer dyżurny bełchatowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który kotu zadaje ciosy nożem. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego, który poinformował ich, że jego znajomy, w jego domu rozdeptał trzy małe kotki, a kociej matce zadał trzy ciosy nożem.

Zeznał też, że kotka broniąc się ugryzła oprawcę w dłoń. Poraniona kotka zdołała uciec. Wtedy sprawca krzyczac, że ją zabije uciekł z miejsca zdarzenia. Właściciel wskazał mundurowym miejsce gdzie leżały ciała martwych kotków. Na miejsce została skierowana grupa dochocheniowo śledcza. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne oraz trzy noże. Dwa z nich były wbite w kuchenną szafkę. W czasie kiedy śledczy pracowali na miejscu zdarzenia policjanci z Wydziału Prewencji we współpracy z dzielnicowymi zaczęli poszukiwania 39-latka.  Mundurowi namierzyli i zatrzymali oprawcę kotów chwilę później, kiedy szedł ulicą Wyspiańskiego.

39-latek był nietrzeźwy. W trakcie interwencji był agresywny. Znieważył funkcjonariuszy policji oraz groził mundurowym pozbawieniem życia. W ten sposób bełchatowianin naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Usłyszał już zarzuty.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Decyzją lekarzy podejrzany został umieszczony na Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych.

Za zabicie zwierzęcia jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/pixabay

Może Cię zainteresować

2 komentarze

sprawiedliwosc 17 września 2019 - 19:50

Mógł się sam wykastrować a nie zabijać biedne kotki

Reply
Milosnik zwierzat 18 września 2019 - 06:02

W taki sam sposób go potraktowac!sadysta

Reply

dodaj komentarz