Home Wiadomości Czy można mieć kumpla za złotówkę? Akcja schroniska dla zwierząt.

Czy można mieć kumpla za złotówkę? Akcja schroniska dla zwierząt.

by admin
433 wejść

Jak co roku na początku października bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Dla podopiecznych przytuliska ma on być szansą na znalezienie nowego domu, a dla odwiedzających – najwierniejszego przyjaciela. Bramy schroniska otworzą się już w niedzielę, 6 października, o godz. 9.

Blisko 250 podopiecznych bełchatowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt czeka na swoich nowych właścicieli. Są tu psy i koty, małe, duże, młode, a także nieco starsze, kudłate, gładkie, spokojne i energiczne – i wszystkie potrzebują ciepłego, bezpiecznego domu. Żeby je lepiej poznać, wystarczy przyjść w niedzielę, 6 października, w godzinach między 9 a 17, do schroniska przy ul. Zdzieszulickiej w Bełchatowie. Dla odwiedzających przygotowano liczne atrakcje, ani dzieci, ani dorośli nudzić się nie będą.


O niektórych kandydatach do adopcji wiemy już nieco więcej, a to za sprawą trwającej od kilku dni oryginalnej akcji promującej Dzień Otwartych Drzwi. Obwieszczenie wyborcze, dwie partie Kotełqw i Qndelków, postulaty i obietnice – czyli „kampania wyborcza” bełchatowskiego przytuliska nabiera tempa. Mruczysław StuKOT, MIAUczysława KOTecka, PSIemysław Futrzak, Szczekosław PSYgoń, Warczysław PSYtulas – to kandydaci, których już poznaliśmy za sprawą facebookowego profilu placówki. Ich hasła wyborcze „# Daj głos, wybierz PSIEszczęście” oraz „Nie kupuj kota w worku. Adoptuj” zwracają uwagę na to, że biorąc zwierzaka ze schroniska, zyskujemy oddanego przyjaciela, wiernego kompana, jednym słowem, stworzenie, które nas uszczęśliwi.


– Dodatkowo chcemy w ten sposób wspólnie poznać, zapisać i zamieścić w ramach jednej definicji wszystko to, co sprawia, że PSYjaźń między człowiekiem a zwierzakiem jest taka wyjątkowa – mówi Mariusz Półbrat, kierownik schroniska.

Dodajmy, że psy i koty czekające na nowy domy, są odrobaczone, zaszczepione, wykastrowane lub wysterylizowane. Posiadają także czip i aktualną książeczkę zdrowia.


Jak przebiega proces adopcyjny? Szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności. Najpierw wybieramy zwierzaka, a następnie podpisujemy zobowiązanie adopcyjne i uiszczamy opłatę w wysokości 1 złotówki. Przy podpisywaniu dokumentów potrzebny będzie dowód osobisty.

Organizując jesienną akcję adopcyjną, bełchatowskie przytulisko od kilku lat już włącza się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt.


Szczegółowe informacje na temat adopcji uzyskać można pod nr tel. (044) 633 38 77, 600 185 657 lub na www.schroniskobelchatow.pl.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz