Home Kronika policyjna Pościg policji za 45-latką.

Pościg policji za 45-latką.

by admin
449 wejść

Policjanci zatrzymali kierującą, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. 45-latka chciała uniknąć odpowiedzialności za kierowanie audi bez prawa jazdy. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

12 października 2019 roku o godzinie 9:20 w miejscowości Wadlew w powiecie bełchatowskim policjanci kontrolowali ruch drogowy. Kierująca audi przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Widząc sygnały do zatrzymania dawane przez mundurowych, kierująca zjechała na pobocze, zatrzymała się, po czym pośpiesznie odjechała. Policjanci ruszyli w pościg za audi.

Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania kobieta kontynuowała jazdę, zwiększając prędkość. Policjanci zatrzymali audi w miejscowości Józefów. 45-letnia łodzianka tłumaczyła, że spanikowała i uciekła, gdyż nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Kobieta była trzeźwa. Usłyszała już zarzuty.

Odpowie za niezatrzymanie pojazdu do kontroli ruchu drogowego, co zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za dwa wykroczenia w ruchu drogowym, kierowanie autem bez uprawnień oraz za przekroczenie dozwolonej prędkości.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz