Home Kronika policyjna 2 wypadki, 6 pijanych kierowców, 7 kolizji. Podsumowanie akcji “Znicz”.

2 wypadki, 6 pijanych kierowców, 7 kolizji. Podsumowanie akcji “Znicz”.

by admin
452 wejść

W tym roku akcja ZNICZ 2019 trwała 4 dni (od 31 października do 3 listopada). W tym czasie na drogach naszego powiatu zauważalny był zwiększony ruch. Policjanci mieli za zadanie dbać o bezpieczeństwo na drogach, ułatwiać mieszkańcom poruszanie się w okolicach cmentarzy, ułatwić dotarcie w odwiedzane miejsca.

W ciągu czterech dób na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie doszło do 2 wypadków, w których obrażenia odniosły 4 osoby. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych  kierujących. Odnotowano 7 kolizji drogowych. Zatrzymano też 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km w obszarze zabudowanym.

W porównaniu do danych z zeszłorocznej akcji Znicz liczba wypadków w tym roku była taka sama, natomiast zmniejszyła się liczba kolizji. Przypominamy, że w 2018 roku w czasie akcji Znicz doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 10 kolizji. W tym czasie zatrzymano 1 kierowcę po użyciu alkoholu.

  • 31 października około godziny 12.30 policjanci byli wezwani na miejsce wypadku drogowego w miejscowości Bujny Szlacheckie. 18 – letnia kierująca oplem astrą, która jechała z miejscowości Grabostów w kierunku Zelowa straciła panowanie nad pojazem, wpadła w poślizg, w wyniku czego wjechała do rowu, uderzyła w drzewo i dachowała. Kierująca była trzeźwa. 10-letnia pasażerka była, z obrażeniami została przewieziona do bełchatowskiego szpitala.
  • 3 listopada o godzinie 13:30 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ruciec, na drodze krajowej K-74. Policjanci ustalili, że 37-letni kierujący oplem vectrą, podróżujący od strony miejscowości Wieluń w kierunku Ruśca, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. W aucie podróżowało też 3 pasażerów, którzy z obrażeniami trafili do szpitali. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca opla vectry miał w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Mieszkaniec gminy Kiełczygłów odpowie za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Okoliczności i przyczyny obydwu wypadków drogowych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie wyjaśniają teraz policjanci.

źródło: KPP Bełchatów/ foto: poglądowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz