Home Wiadomości W lewo na Binków. Nowa sygnalizacja na Staszica.

W lewo na Binków. Nowa sygnalizacja na Staszica.

by admin
469 wejść

Na skrzyżowaniu ulic: Staszica – Budryka miasto zamontowało dodatkową sygnalizację świetlną. Zmodernizowana sygnalizacja już działa. Dzięki temu kierowcy bezkolizyjnie mogą skręcać w lewo – w ulicę Budryka. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i płynność jazdy w tym rejonie.

 Zanim magistrat zdecydował o wprowadzeniu takiego rozwiązania na skrzyżowaniu przeprowadzony został pomiar ruchu. Wykazał on, że w godzinach porannych, między 7 a 8, skrzyżowanie Staszica – Budryka pokonuje średnio ponad tysiąc kierowców. Jeszcze więcej pojazdów – bo średnio ponad 2 tys., przejeżdża przez nie popołudniami, to znaczy od 15 do 16.

Wyniki pomiaru ruchu pokazały również, że pojawia się kłopot przy skręcaniu ze Staszica w lewo. Przy dużym ruchu z przeciwnej strony kierowcy zwyczajnie mają problem, aby zdążyć ze skrętem – powiedział Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie. Stąd pomysł na wprowadzenie sygnalizacji z wyodrębnionym cyklem pasa lewoskrętu. Miasto zaznacza jednak, że została ona uruchomiona na próbę.

– Będziemy monitorować jak sprawdza się wprowadzone rozwiązanie. Jeśli nie zda ono egzaminu znajdziemy inny sposób, aby jeździło się przez to skrzyżowanie bezpieczniej i płynniej – podsumowuje Michalak.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Prawda 2 grudnia 2019 - 20:52

jeśli to rozwiązanie nie zda egzaminu proponuje rondo

Reply

dodaj komentarz