Home Wiadomości Przeprowadzka MOPS-u już w marcu.

Przeprowadzka MOPS-u już w marcu.

by admin
444 wejść

Modernizacja budynku przy ul. Staszica, gdzie swoją nową siedzibę będzie mieć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, jest na finiszu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko powinno być gotowe do końca lutego. W marcu zaś mają ruszyć przenosiny MOPS-u.

Zakres prac jaki miasto przeprowadziło w budynku przy Staszica był spory. W pierwszej kolejności wymienione zostały okna, później remont przeszły podłogi i sanitariaty. W budynku zamontowano instalację wentylacyjną, na ścianach położono nowe listwy i kanały instalacji elektrycznej. We wszystkich pomieszczeniach biurowych położone zostały nowe tynki i gładzie, a ściany zostały pomalowane.

Całkowicie przebudowany został parter, gdzie postawiono kilka przedzielonych ściankami kartonowo – gipsowymi boksów. – Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnimy klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej komfortowe warunki do przeprowadzania rozmówi i załatwiania – zdarza się, że bardzo osobistych i krępujących spraw. – Myślę, że prowadzenie rozmów w takich warunkach będzie bardziej komfortowe nie tylko dla mieszkańców, ale także pracowników MOPS-u – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Nowy budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyposażony jest w podjazd i zewnętrzną windę, co niewątpliwie ułatwi zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i rodzicom z wózkami korzystanie z usług placówki. Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej.

Modernizacja budynku będzie kosztować miasto blisko 1,9 mln zł. Wszystkie prace adaptacyjne powinny zakończyć się do 28 lutego. Miasto planuje, aby przekazać budynek MOPS-owi na początku marca. Wtedy też miałaby ruszyć przeprowadzka placówki.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz