Home Wiadomości Walentynkowe Serce dla DPSu

Walentynkowe Serce dla DPSu

by admin
508 wejść

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odwiedzili z okazji Walentynek podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach. Zorganizowali im zabawę taneczną i podarowali czerwone serduszka z sentencjami o miłości.

Współpraca młodzieży z Energetyka z DPS w Zabłotach trwa już 10 lat. W tym czasie uczniowie odwiedzali pensjonariuszy wielokrotnie i z takich okazji jak np. Wielkanoc czy Andrzejki.  W tegoroczny Dzień Zakochanych zorganizowano dla mieszkańców dyskotekę. Na jej rozpoczęcie uczniowie opowiedzieli historię Walentynek oraz sposoby ich świętowania na świecie. Nie zabrakło także czerwonych balonów, pierników w kształcie serc i słów o miłości.

Przygotowany przez dj-a repertuar zachęcał do wspólnej zabawy, na której zakończenie gościnny DPS zorganizował dla wszystkich słodki poczęstunek.
Jak podkreślają towarzyszący młodzieży w tym przedsięwzięciu nauczyciele, takie działania są istotnym elementem pracy  wychowawczej. Mówią, że młodzież poznaje w ten sposób ważne problemy, z którymi nie spotyka się codziennie, uczy się wrażliwości i empatii oraz  praktycznie niesie pomoc drugiemu człowiekowi. Jesteśmy dumni z naszych uczniów – dodają wychowawcy. 

Źródło:ZSP nr 1 w Bełchatowie

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz