Home Kronika policyjna Brawurowa ucieczka przed policją ulicami Zelowa.

Brawurowa ucieczka przed policją ulicami Zelowa.

by admin
452 wejść

Policjanci po pościgu zatrzymali 36-latka, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna szarżował swoim autem po drogach powiatu bełchatowskiego. Uciekając przed policjantami pirat drogowy łamał przepisy ruchu drogowego. Zatrzymał się kiedy stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu, gdy drogę ucieczki zablokował mu policyjny radiowóz.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zelowie ustalili, że na jednej z posesji w mieście może przebywać mężczyzna poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. 9 marca 2020 roku policjanci pojechali pod wytypowany adres, ale nikt nie otworzył im drzwi. Stróże prawa nie dali za wygraną i postanowili chwilę poobserwować okolicę.

Po godzinie 15.00 na miejsce podjechał 36-latek. Kiedy zauważył mundurowych wpadł w popłoch. Z impetem i piskiem opon odjechał, nie zatrzymując się do policyjnej kontroli. Stróże prawa natychmiast podjęli za nim pościg. Do działań pościgowych zostały również włączone patrole policji z Drużbic i z Bełchatowa. Kierujący oplem szarżował ulicami Zelowa, uciekając drogą prowadzącą do Piotrkowa.

Pirat drogowy nie reagował na sygnały do zatrzymania się. Łamał przepisy ruchu drogowego. Wielokrotnie przekraczał podwójną linię ciągłą, nie stosował się do znaków STOP. Kres jego poczynań położyli policjanci z bełchatowskiej drogówki, blokując mu radiowozem drogę ucieczki. Uciekinier nawet w takiej sytuacji nie zrezygnował. Chcąc ominąć radiowóz stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Z auta silą wyciągnęli go policjanci.

Agresywny 36-latek nie skąpił wulgaryzmów wobec zatrzymujących go funkcjonariuszy. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Okazało się, że poszukiwany listem gończym mężczyzna, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie półtora promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wkrótce wyszło na jaw, że zatrzymany ukradł pieniądze i laptopa mieszkance Zelowa. Po wytrzeźwieniu, 36-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, kradzież, znieważenie funkcjonariuszy policji oraz za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Najbliższy czas spędzi za kratami odbywając karę pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować