Home Wiadomości Miliony sztuk środków ochronnych dla pracowników PGE

Miliony sztuk środków ochronnych dla pracowników PGE

by admin
421 wejść

Ponad półtora miliona rękawiczek, ponad milion sztuk maseczek ochronnych różnego rodzaju, prawie sto tysięcy litrów płynu dezynfekującego do rąk, trzydzieści dwa tysiące litrów płynu do dezynfekcji powierzchni, a także prawie sześć i pół tysiąca kombinezonów otrzymali od początku epidemii koronawirusa pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – największej spółki z Grupy Kapitałowej PGE. 

Tuż po pojawieniu się pierwszych informacji o obecności koronawirusa w Polsce PGE GiEK błyskawicznie zareagowała na nową sytuację. Spółka dokłada wszelkich starań, by chronić życie i zdrowie niemal szesnastu tysięcy swoich pracowników. Procedury pracy w PGE GiEK zostały dostosowane do decyzji podejmowanych przez administrację rządową, Spółka wykorzystuje ponadto własne możliwości. Codziennie odbywają się posiedzenia Sztabu Kryzysowego, który odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, a tym samym utrzymanie ciągłości produkcji energii elektrycznej.

By skutecznie walczyć ze skutkami epidemii COVID-19, działamy wspólnie i odpowiedzialnie. Pomiary temperatur przy wejściu do naszych jednostek, zapewnienie środków do dezynfekcji i środków ochrony osobistej to tylko najbardziej widoczne przykłady tego, jak dbamy o pracowników. Każdego dnia wydawanych jest około 16 tysięcy maseczek ochronnych, około 22 tysięcy par rękawiczek i niemal 1300 litrów płynów do dezynfekcji. Do tej pory przekazaliśmy już  ponad  milion maseczek oraz ponad osiemset pięćdziesiąt tysięcy par rękawiczek – mówi Wioletta Czemiel – Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ma opracowane procedury i jest gotowa na różne scenariusze rozwoju epidemii. W trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników i ich rodzin wprowadzono rozwiązania, które mają ograniczyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Rotacyjny system pracy w oddziałach sprawia, że poszczególne zespoły mają ze sobą kontakt ograniczony do niezbędnego minimum. Wszędzie, gdzie było to możliwe, pracowników skierowano do pracy zdalnej. Spółka na bieżąco przekazuje też wszelkie informacje, dotyczące w szczególności podstawowych zasad ochrony przed koronawirusem, profilaktyki i kwarantanny.

W tej trudnej sytuacji maksymalna mobilizacja pracowników oraz odpowiedzialność i troska o zdrowie swoje i współpracowników przekładają się na niezakłócone dostawy energii. Dzięki temu  gwarantujemy ciągłość produkcji energii elektrycznej – nasze jednostki wytwórcze realizują potrzeby gospodarki i społeczeństwa. A obok zdrowia pracowników to jest dla nas najważniejsze – dodaje Wioletta Czemiel-Grzybowska.

źródło: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Może Cię zainteresować

4 komentarze

Tylko Polski żal 25 kwietnia 2020 - 22:27

Kiedy testy w spółce Rambo gdzie już dwie osoby zmarły kilka osob jest zarażonych…gdyby nie było przypadkow rozumiem…gdzie bezpieczeństwo ludzi którzy pracuja na beczce prochu…klapki nosimy na nogach nie na oczach..PGE nie stać na sfinansowani testów?

Reply
Tylko Polski żal 25 kwietnia 2020 - 22:28

Ciągle tylko propaganda i pijar…ile trzeba było zjeść śniegu by głosować na PiS… Bełchatowie?

Reply
Tylko Polski żal 26 kwietnia 2020 - 05:16

Bełchatowianie

Reply
Mieszkaniec 2 maja 2020 - 22:57

DLACZEGO NIE INFORMUJECIE O WSZYSTKICH PRACOWNIKACH KOPALNI I SPÓŁEK KTÓRZY MAJĄ POZYTYWNE TESTY NA KORONAWIRUSA. NIE OKŁAMUJCIE LUDZI

Reply

dodaj komentarz