Home Kronika policyjna Złodzieje grasują w Zelowie. Wyłudzili dużą kwotę pieniędzy.

Złodzieje grasują w Zelowie. Wyłudzili dużą kwotę pieniędzy.

by admin
407 wejść

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zelowie poszukują sprawców oszustw, których ofiarami padli mieszkańcy Zelowa. Przestępcy działając tzw. „metodą na policjanta” wyłudzili od pokrzywdzonych dużą ilość gotówki.

W obydwu tych zdarzeniach metoda działania sprawców była identyczna. Najpierw do pokrzywdzonych na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za funkcjonariusza policji poinformowała o rzekomym wypadku, w którym miał brać udział członek rodziny. Prowadzoną rozmową wzbudziła zaufanie rozmówców. Informując, że potrzebne są pieniądze dla adwokata ostatecznie doprowadziła do wyłudzenia od pokrzywdzonych pieniędzy. Gotówkę odebrał mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery.

Poniżej fotografie z zabezpieczonego w sprawie monitoringu.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę kim może być mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Zelowie przy ul. Kościuszki 33, w godzinach 7.30-15.30 z prowadzącym sprawę funkcjonariuszem pod numerem telefonu 44 631 41 44 albo całodobowo z dyżurnym Komisariatu pod numerem telefonu 44 631 41 48.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz