Home Kronika policyjna Pobili leżącą osobę. Teraz grożą im 3 lata więzienia.

Pobili leżącą osobę. Teraz grożą im 3 lata więzienia.

by admin
409 wejść

Dzielnicowi z bełchatowskiej komendy policji już w godzinę po otrzymaniu informacji o zdarzeniu namierzyli sprawców pobicia. Agresorzy w wieku 29 i 58 lat zostali zatrzymani na terenie parku Olszewskich w Bełchatowie. Obaj byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

27 czerwca 2020 roku około godziny 20.00 bełchatowscy policjanci otrzymali informację o dwóch mężczyznach, którzy bili leżąca na ziemi osobę. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy pełnili służbę w pobliżu. W rozmowie ze zgłaszającą i innymi świadkami policjanci ustalili, że mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie dwóch z nich zaatakowało swojego kolegę.

Napastnicy zadawali ciosy rękoma i kopali pokrzywdzonego po głowie i całym ciele. Po tym ataku uciekli. Policjanci szybko odnaleźli pobitego 42-latka. Leżał on na ziemi w trawie. Był obolały i zakrwawiony. Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia zabrał bełchatowianina z poważnymi obrażeniami do szpitala. Świadkowie zdarzenia opisali wygląd sprawców i wskazali kierunek ich ucieczki. Już po chwili mundurowi namierzyli sprawców w parku Olszewskich.

Mężczyźni w wieku 29 i 58 lat zostali zatrzymani. Obaj są znani policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Byli nietrzeźwi, „wydmuchali” po 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie bełchatowianie usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz