Home Wiadomości Przerwy w dostawie ciepłej wody.

Przerwy w dostawie ciepłej wody.

by admin
393 wejść

Trwa modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Prace na os. Dolnośląskim dobiegają końca. Teraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplej w Bełchatowie przystępuje do kolejnego etapu – przebudowy fragmentu sieci osiedlowej w obszarze ulic Krętej, Kaczkowskiego i Mickiewicza. Mieszkańcy tego właśnie rejonu muszą się liczyć z przerwami w dostawie ciepłej wody.

W okresie od 20 do 29 lipca ciepła woda nie popłynie w domach przy ulicy Krętej 6-16. Mowa o numerach parzystych. Na jednodniowe utrudnienia przygotować się też powinni mieszkańcy ul. Mickiewicza, Mielczarskiego (nr 31, 33, 35A), Krętej 1-11 (numery nieparzyste) oraz nr 2 i 4. To samo dotyczy posesji przy ul. Batorego (numery parzyste).

Kolejna przerwa planowana jest od 28 lipca do 12 sierpnia. W tym czasie ciepłej wody nie będzie do domostw przy ulicach Krętej 1-11 (numery nieparzyste) i Batorego (numery parzyste). W tym samym czasie na jednodniowe przerwy nastawić się muszą mieszkańcy ulic Batorego (numery nieparzyste), ul. Matejki, ul. Kopernika, ul. Kaczkowskiego.

Przerwy w dostawie ciepła systemowego związane są z trwającymi od kilku tygodni pracami modernizacyjnymi miejskiej sieci ciepłowniczej. Część z nich można przeprowadzić tylko przy wyłączonym przepływie ciepła. Co ważne, spółka tak zaplanowała prace, by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuli ich skutki. Dlatego też celowo zaplanowano na okres wakacyjny, wtedy bowiem zapotrzebowanie na ciepło jest zdecydowanie niższe.

Zakończyła się już modernizacja fragmentu sieci ciepłowniczej na os. Dolnośląskim. Ekipy pracują jeszcze przy likwidacji węzłów grupowych i budowie indywidualnych. Ostatecznie – w blokach nr 114, 117–124, 126, 130 nowych węzłów będzie 11, a w blokach 319-332 powstanie ich 14. Obecnie trwają prace odtworzaniowe terenu. Rozpoczął się już również kolejny etap modenizacji. Pracowników spółki PEC spotkamy w rejonie ulic Krętej, Kaczkowskiego i Mickiewicza, gdzie przebudowie poddana zostanie osiedlowa sieć ciepłownicza.

To, jak długo trwać będą niedogodności, zależy od postępu robót. Jak informuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, prace prowadzone są sprawnie, dlatego też okres braku ciepłej wody może ulec skróceniu.

Przypomnijmy, że to już kolejny etap prac prowadzonych przez PEC w ramach unijnego projektu „Przebudowa i modernizacja osiedlowych sieci ciepłowniczych w Bełchatowie”. Wymiana izolacji na wybranych odcinkach sieci napowietrznej, przebudowa i modernizacja osiedlowych sieci ciepłowniczych oraz likwidacja węzłów grupowych i zastępowanie ich węzłami indywidualnymi to tylko część z realizowanych zadań. A w planach na 2020 rok są modernizacja 3 km miejskiej sieci i budowa 25 węzłów cieplnych. Łączy koszt tych prac to blisko 8 mln zł. Inwestycja zapewnić ma przede wszystkim większe bezpieczeństwo dostaw, a tym samym zminimalizować ryzyko awarii.

Więcej informacji na temat przerw w dostawie cieplej wody uzyskać można, dzwoniąc pod całodobowy numer telefonu 993 lub bezpośrednio do Działu Ruchu spółki PEC – 44 633 33 36 wew. 212.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz