Home Kronika policyjna Uciekali na gokartach ze Słoku.

Uciekali na gokartach ze Słoku.

by admin
414 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat, którzy ukradli rowery gokartowe o wartości 1000 złotych. Sprzęt w stanie nienaruszonym powrócił do właściciela, a mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

15 lipca 2020 roku dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o kradzieży dwóch rowerów typu gokart na terenie ośrodka wypoczynkowego Słok. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że dwaj mężczyźni, wykorzystując nieuwagę pracownika hotelu, wsiedli na niezabezpieczone gokarty i odjechali w stronę miejscowości Łękawa. Poinformowany o zdarzeniu inny pracownik hotelu niezwłocznie wsiadł do auta i pojechał we wskazanym kierunku. Po chwili zauważył młodych mężczyzn poruszających się gokartami, których zawrócił do hotelu. Podejrzewani powrócili, zostawili gokarty, po czym oddalili się. W tym momencie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Okazało się, że są to mieszkańcy województwa śląskiego, którzy jak tłumaczyli chcieli się tylko przejechać. Od obu była wyczuwalna woń alkoholu. 21 i 27-latek  zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą teraz za kradzież, za którą grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, ponadto jeden z nich usłyszy zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz