Home Wiadomości Święto Policji w maseczkach i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Święto Policji w maseczkach i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

by admin
481 wejść

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej z 1919 roku. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o policji. Od samego początku zadaniem mundurowych było „zapewnienie porządku, ochrona państwa oraz walka z przestępczością, a fundamentem honor i godność munduru”. Policja Państwowa od swojego powstania przed 101 laty przykładała olbrzymią wagę do kultywowania tradycji tej formacji.

Akademia, która odbyła się w bełchatowskiej komendzie, rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji insp. Grzegorzowi Czubakowskiemu. Następnie wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku, spośród służących w Bełchatowie 209 funkcjonariuszy, awansowało 54 policjantów.

Zwracając się do wyróżnionych, Komendant Powiatowy podkreślał, jak ważne w pracy policjanta są fachowość, bezstronność oraz wysokie standardy moralne. – Chcę Wam wszystkim podziękować za pracę, a szczególnie teraz w czasie epidemii. Proszę także, byście przekazali moje podziękowania swoim najbliższym, za ich wyrozumiałość i cierpliwość. Dzięki takiemu wsparciu możecie godnie reprezentować policję i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu – dodał komendant.

Podczas obchodów wręczone zostały także medale, w tym srebrny „za długoletnią służbę” oraz złota i brązowa odznaka „Zasłużony Policjant”. Przypomnimy, że odznaka nadawana jest w uznaniu zasług oraz osiągnięć służbowych. Wyróżnieni nią policjanci w sposób szczególny przyczyniają się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz otrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

źródło: UM Bełchatów/Powiat Bełchatowski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz