Home Kronika policyjna Złodzieje czekolady

Złodzieje czekolady

by admin
388 wejść

Bełchatowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Łupem przestępców padły 93 czekolady o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

29 lipca 2020 roku bełchatowscy policjanci otrzymali informację, że w jednym ze sklepów na terenie miasta dwaj mężczyźni, od kilku dni, dokonują kradzieży czekolad. W trakcie policyjnych czynności wytypowano potencjalnych sprawców. Przypuszczenia potwierdziły się, bowiem ochroniarz sklepu ujął jednego z mężczyzn, o czym natychmiast powiadomił funkcjonariuszy.

Amator słodyczy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Kwestią czasu było ustalenie drugiego sprawcy, który już po kilkunastu godzinach został zatrzymany. Obaj mężczyźni przyznali się do winy i usłyszeli już zarzut kradzieży.

Za przestępstwo to ustawodawca przewiduje karę do 5 lat więzienia. Z łupu przestępców odzyskano 16 czekolad, które w stanie nienaruszonym powróciły na sklepowe półki.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz