Home Wiadomości Energetycy i Górnicy z Bełchatowa w akcji #GaszynChallenge. [FILMY]

Energetycy i Górnicy z Bełchatowa w akcji #GaszynChallenge. [FILMY]

by admin
555 wejść

Dla dzieci, które walczą z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), popłynęła dobra energia od górników i  energetyków z bełchatowskich oddziałów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Pracownicy Kopalni i Elektrowni Bełchatów przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Gaszyn Challenge.

Najpierw wyzwanie podjęło ok. 100 pracowników bełchatowskiej kopalni, którzy zostali nominowani do udziału w akcji przez Nadleśnictwo Bełchatów. W cieniu wielkich maszyn kopalnianego wyrobiska górnicy robili pompki i przysiady dla chorej na SMA siedmiomiesięcznej Sandry Wolniak. Dla maleńkiej Sandry dobra energia popłynęła również od pracowników bełchatowskiej elektrowni.

Pracownicy bełchatowskiego kompleksu energetycznego zebrali podczas zbiórki blisko 15 tys. zł.

Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na leczenie chłopca chorego na SMA, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Akcja odbiła się szerokim echem wśród strażaków. W miarę upływu czasu ogarnęła cały kraj. Do akcji przyłączali się funkcjonariusze innych służb mundurowych, a także firmy, urzędy oraz oddziały PGE GiEK i spółki nadzorowane.

źródło: PGE GiEK SA

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Energetyk 16 lutego 2021 - 06:44

Na tym artykule wyświetliła się reklama przychodni psychiatrycznej. Przypadek?

Reply

dodaj komentarz