Home Wiadomości Maszty telefonii komórkowej narażają dzieci elektrosmog.

Maszty telefonii komórkowej narażają dzieci elektrosmog.

by admin
439 wejść

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, postulujemy wprowadzenie rozwiązań systemowych, których rezultatem będzie wyłączanie telefonów komórkowych przez uczniów przynoszących telefony do szkoły oraz niestawianie masztów telefonii komórkowej na budynkach szkół i w ich pobliżu.

Uzasadnienie:

1/ Cyfrowe media wpływają negatywnie na rozwój psychiczny i umysłowy dzieci i młodzieży, prowadząc tym samym do wzrostu agresji, samotności, wykluczenia, rozwoju chorób czy niezadowolenia z życia. Więcej informacji: „Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci”, prof. Manfred Spitzer.

2/ Używanie telefonów komórkowych prowadzi do uzależnienia dzieci i młodzieży. Więcej informacji: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, „Adaptacja i walidacja narzędzia do pomiaru stopnia zagrożenia problematycznym używaniem telefonu komórkowego przez młodzież”.

3/ Telefony komórkowe oraz maszty telefonii komórkowej narażają dzieci i młodzież na elektrosmog (promieniowanie elektromagnetyczne). Więcej informacji: „Elektrosmog nie jest obojętny dla zdrowia” – wywiad z profesor Alicją Bortkiewicz z Instytutu Medycyny Pracy.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Łukasz 8 sierpnia 2020 - 12:56

Szanowni Państwo,
osoby zainteresowane tematyką stacji bazowych telefonii komórkowych oraz wymogów prawnych stawianym tym obiektom, zapraszam na moją stronę internetową: http://www.czyleko.pl

Reply

dodaj komentarz