Home Kronika policyjna Pijany 17-latek z 13-letnim pasażerem uderzyli w drzewo

Pijany 17-latek z 13-letnim pasażerem uderzyli w drzewo

by admin
365 wejść

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Pawłów Górny. 17-letni kierujący, będąc w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadając uprawnień wjechał w drzewo. Razem z 13-letnim pasażerem trafili do szpitala. Nieodpowiedzialne zachowanie mogło się zakończyć tragicznie.

10 sierpnia 2020 roku po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 17-letni kierujący oplem astrą z niewyjaśnionych okoliczności, na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Na miejscu pasażera siedział jego 13-letni kolega. Jak się okazało kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj trafili do szpitala. 17-letni „pirat drogowy” wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny odpowie jako osoba dorosła.

Za spowodowanie wypadku drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie bez uprawnień grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez piotrkowskich policjantów. Dodatkowo jednym z celów dalszego postępowania będzie wyjaśnienie okoliczności udostępnienia pojazdu nieletniemu, za co grozi wysoka kara grzywny.

źródło: Łódzka Policja

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Michal 11 sierpnia 2020 - 17:49

Nie no. Czy w Bełchatowie nic się nie dzieje że same informacje z innych miast, powiatów czasami województwa? Masakra ten portal

Reply

dodaj komentarz