Home Kultura i edukacja W najbliższą sobotę wystąpi zespół „Śląsk”

W najbliższą sobotę wystąpi zespół „Śląsk”

by admin
494 wejść

Jak co roku 15 sierpnia bełchatowianie uczczą rocznicę Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Tegoroczne obchody uświetni patriotyczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki.

Uroczyste obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zakończy wyjątkowy koncert. Na scenie w ogrodach przy parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Formacja, którą obecnie tworzy ponad 100 artystów (chór, balet i orkiestra), od 1953 roku jest jedną z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych.

Od samego początku swojego istnienia zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata. W programie bełchatowskiego koncertu znajdą się pieśni patriotyczne, które w naszej narodowej tradycji towarzyszą zazwyczaj uroczystościom o charakterze wojskowym czy rocznicom związanym z najważniejszymi wydarzeniami w polskiej historii.

Usłyszymy m.in. „My Pierwsza Brygada”, „Jak długo w sercach naszych” czy „Idą powstańcy”. Nie zabraknie także pieśni i piosenek popularnych, jak chociażby „Karolinka”, „Gdybym to ja miała” czy „Karlik”. Koncert pt. „Pieśń o Ojczyźnie” rozpocznie się o godz. 20:00, a wstęp jest bezpłatny.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz