Home Motoryzacja Za 80 zł zarejestrujesz jacht w starostwie.

Za 80 zł zarejestrujesz jacht w starostwie.

by admin
540 wejść

Obowiązujące od 1 sierpnia br. nowe przepisy prawa cedują na starostów i polskie związki sportowe rejestrację jachtów i innych jednostek pływających do długości 24 m. W bełchatowskim starostwie te czynności prowadzi Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Obowiązkowi rejestracji podlegają:
1. jacht oraz jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb, dłuższa niż 7,5 m lub z napędem o mocy większej niż 15 kW;
2. jednostka pływająca używana do połowów rybackich;
3. jednostka pływająca uprawiająca żeglugę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – o ile nie posiada innej niż polska przynależności.

Zarejestrowanie jednostki jest odpłatne, wynosi 80 zł. Tyle samo zapłacić trzeba za wydanie wtórnika dokumentu rejestracyjnego, jeśli zostanie zgubiony lub zniszczony. Urządzenia pływające służące do amatorskiego połowu ryb o dług. powyżej 7,5 m lub napędzie mechanicznym (<15 KW), zarejestrowane na podstawie dotychczasowych przepisów o rybactwie śródlądowym, będą wymagały przerejestrowania. Oplata od tej czynności wynosi 60 zł. Formularz wniosku o rejestrację można pobrać z witryny internetowej jednego z urzędów morskich. Wniosek można również złożyć on-line poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą, dostępną pod adresem https://interesant.reja24.gov.pl.

O rejestrację nie muszą się martwić właściciele jednostek przeznaczonych wyłącznie do regat i zawodów sportowych, posiadających klasę regatową i ważny certyfikat PZS, posiadacze sprzętu pływającego napędzanego wyłącznie siłą ludzkich mięśni, desek surfingowych, desek z żaglem lub innych podobnych jednostek pływających.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz