Home Wiadomości PGE uruchomiła program dobrowolnych odejść w PGE SA, liczy na spadek zatrudnienia o 20 proc.

PGE uruchomiła program dobrowolnych odejść w PGE SA, liczy na spadek zatrudnienia o 20 proc.

by admin
868 wejść

PGE uruchomiła program dobrowolnych odejść dla pracowników spółki PGE SA. Firma liczy na zmniejszenie zatrudnienia o ok. 20 proc. – jeżeli nie uda się go osiągnąć w ramach dobrowolnych odejść mają odbyć się zwolnienia grupowe – podała PGE w komunikacie prasowym.

„Od wielu miesięcy w ramach grupy kapitałowej PGE były prowadzone analizy danych finansowych, prognoz i trendów w branży energetycznej oraz – szerzej – w polskiej i europejskiej gospodarce. Przed Grupą Kapitałową PGE stoją wyzwania związane z transformacją energetyczną w kierunku nisko- i zeroemisyjnym, wymagające ogromnych nakładów finansowych. Stąd konieczność poprawy efektywności w funkcjonowaniu spółki PGE oraz całej Grupy PGE” – napisano w informacji prasowej.

„Uwzględniając kondycję spółki, jeżeli program dobrowolnych odejść nie doprowadzi do oczekiwanego zmniejszenia zatrudnienia o ok. 20 proc., w spółce przeprowadzony zostanie proces zwolnień grupowych (…). Proces zwolnień grupowych będzie trwał od 2 listopada 2020 r. do 15 grudnia 2020 r. Ewentualna druga tura zwolnień grupowych przewidziana jest w okresie marzec-kwiecień 2021 r.” – dodano.

Program dobrowolnych odejść został uruchomiony po podpisaniu porozumienia przez przedstawicieli pracowników i pracodawcy, po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Program zakłada, że pracownicy po przystąpieniu otrzymają świadczenia, w tym, uzależnione od stażu pracy, odprawy pieniężne i odszkodowania z tytułu rozwiązania stosunku pracy.

Jak podała PGE, program dobrowolnych odejść przeprowadzony został także w spółce PGE Systemy, zajmującej się świadczeniem usług teleinformatycznych dla grupy.

W komunikacie podano również, że pozostałe spółki z grupy zostały zobowiązane do optymalizacji i racjonalizacji działań oraz skoncentrowaniu się na zadaniach bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością.

źródło: biznes.pap.pl

Może Cię zainteresować

7 komentarzy

jacek m 7 października 2020 - 19:23

jedna mała nieścisłość w artykule brakuje dwóch słów CENTRUM KORPORACYJNE . cytuje z BUSINESS INSIDER ( Polska Grupa Energetyczna uruchomiła Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników zatrudnionych w centrum korporacyjnym Grupy Kapitałowej, w spółce PGE )

Reply
Ryszard 8 października 2020 - 10:52

Proponuję zwolnić połowę nowoprzyjętych z poparcia PiS i to rozwiąże problem

Reply
Jan 8 października 2020 - 11:35

A dlaczego tylko połowę ? Całość, korzyści z nich i tak nie było i nie ma . A zarobki kosmiczne ( wiekszości).

Reply
Gabrych 8 października 2020 - 15:25

Zgadzam się z poprzednimi komentarzami

Reply
Anonim 8 października 2020 - 16:11

Ciekawe skąd Pisiory wezmą pieniądze na 14 tą pensje dla górników

Reply
Bbbbb 8 października 2020 - 20:10

PO im da. Przytulili dużo.

Reply
Anonim 8 października 2020 - 23:10

Nie macie pojęcia o pracy górnika ci którzy piszą takie głupoty według mnie są debilami

Reply

dodaj komentarz