Home Kultura i edukacja Znamy finalistów konkursu “Firma na Medal”

Znamy finalistów konkursu “Firma na Medal”

by admin
607 wejść

To była trzynasta edycja konkursu Starosty Bełchatowskiego dla przedsiębiorców. Jego wyniki miały być ogłoszone w kwietniu br. podczas V Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Pandemia uniemożliwiła organizację tego przedsięwzięcia oraz konkursowej gali. Kolejny termin – w październiku, także musiał zostać odwołany z powodu sytuacji epidemicznej. Niniejszym publikujemy werdykt kapituły konkursu i ogłaszamy listę laureatów.

Do kolejnej edycji konkursu „Firma na medal” zgłosiło się dziesięć podmiotów gospodarczych, działających na terenie powiatu bełchatowskiego, reprezentujących takie branże, jak m.in. produkcja mebli, szkoła dla kierowców, fryzjerstwo czy obrót nieruchomościami. Firmy sklasyfikowano w kilku kategoriach, w zależności od czasu funkcjonowania i wielkości zatrudnienia. Konkurs jest możliwością zaprezentowania swojej marki, pochwalenia się sukcesami, innowacjami, strategiami marketingowymi czy działaniami dla ochrony środowiska. Kapituła konkursu, której przewodniczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, oceniała takie aspekty działalności gospodarczej, jak m.in. wskaźniki ekonomiczne, zrealizowane inwestycje, korzystanie ze środków zewnętrznych, działania innowacyjne, tworzenie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych i działalność charytatywną.

 W imieniu władz samorządowych powiatu oraz kapituły konkursu dziękuję wszystkim firmom, które zgłosiły się do rywalizacji, a zwycięzcom serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że tytuł „Firma na medal” będzie przez przedsiębiorców dumnie wykorzystywany w umacnianiu swojej marki i przyczyni się do zdobywania kolejnych sukcesów. Bycie przedsiębiorczym to chcieć czegoś więcej. To poszukiwanie rozwiązań, kiedy inni rezygnują. Właśnie takie są nasze „Firmy na medal”. Rozglądają się wokół szukając i dostrzegając miejsca dla siebie. Życzę Państwu, byście w powiecie bełchatowskim zawsze znajdowali wielki potencjał szans i możliwości, które z powodzeniem będziecie wykorzystywać dla rozwoju własnego i dobra wspólnego naszego regionu. Dorota Pędziwiatr
Starosta Bełchatowski

W pracach kapituły brali udział także: wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Marek Jasiński (Zarząd Powiatu w Bełchatowie), Romana Gąsowska (ARREKS), Dariusz Stępczyński (Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny), Marek Górecki (Fundacja Rozwoju Gminy Zelów), Mariola Rybarczyk (Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów), Maria Kulińska (Powiatowy Urząd Pracy), Anna Łastowska (Regionalna Izba Gospodarcza).

Kapituła przyznała tytuły „Firma na medal” w trzech kategoriach oraz jedną nagrodę specjalną. Nie wyłoniono laureata wśród przedsiębiorstw prowadzących działalność powyżej 5 lat i zatrudniających powyżej 50 osób, ponieważ zgłosił się tylko jeden podmiot.

„Firma na medal” prowadząca działalność od powyżej 1 roku do 5 lat:MD Expert Clean Mariusz Dymek
(ul. Kredowa 2/78, Bełchatów)Firma oferuje profesjonalne, kompleksowe usługi utrzymania czystości. Specjalizuje się w czyszczeniu, myciu i impregnacji kostki brukowej, posadzek, elewacji budynków oraz obiektów infrastruktury miejskiej.

Pozostałe firmy, startujące w tej kategorii to:
1. Lokum 360 Iwona Brandt (ul. W. Pileckiego 3, Bełchatów), zajmujące się obrotem nieruchomościami. Biuro pośredniczy w sprzedaży, wynajmie mieszkań, domów, działek, obiektów komercyjnych na terenie całego kraju.
2. MK Meble Marek Kałuziak ( ul. Kwiatowa 2, Rusiec), producent mebli na wymiar. Wykonuje meble do domów jednorodzinnych, biur i gabinetów. Realizuje zamówienia na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

„Firma na medal” prowadząca działalność powyżej 5 lat, zatrudniająca do 50 osób: Gocreate Artur Cimoch
(ul. Czapliniecka 50, Bełchatów)Firma stworzyła autorskie oprogramowanie sprzedaży internetowej, od ponad 13 lat rozwija własne produkty autorskie: sklep internetowy, system CMS, system ERP, aplikacja mobilna. Jest to jedyna firma w regionie zajmująca się tylko rozwiązaniami internetowymi.

Pozostałe podmioty, startujące w tej kategorii to:
1. PHU „SAMI SWOI” (ul. J.Piłsudskiego 7, Bełchatów). Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, usług noclegowych na terenie Łódzkiego, tymczasowe zakwaterowania dla agencji pracy.
2. Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Językowego „Labora” Sp. z o.o., (ul. W. Pileckiego 26, Bełchatów). W zakresie działalności firmy są kursy: prawa jazdy, obsługi wózka jezdniowego, suwnic, żurawi, podstaw dla elektryków SEP, kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych, badania psychologiczne, medycyny pracy oraz psychologii transportu.
3. Zakład Fryzjerski „Ania” (ul. Zielona 5, Kleszczów) – usługi fryzjerskie.
4. Grupa INCore Sp. z o.o. (ul. Lecha i Marii Kaczyńskich 1, Bełchatów). Firma zajmuje się doradztwem personalnym, leasingiem personalnym, pracą tymczasową, rekrutacją i selekcją, merchandisingiem. Działalność jest prowadzona na terenie całej Polski.

Rodzinna „Firma na medal” to Centrum Ogrodnicze „Katarzynka” Witold Pelczar
(Katarzynka 8, gmina Drużbice)Centrum zajmuje powierzchnię 1 hektara. Swoją produkcję roślinną oferuje konsumentom. Sprzedaje także materiały i akcesoria niezbędne do urządzania i pielęgnacji ogrodów. Obsługuje głównie mieszkańców powiatu bełchatowskiego, ale dzięki położeniu przy drodze wojewódzkiej 485 do „Katarzynki” docierają także klienci z innych obszarów kraju.

O laur w tej kategorii walczyły także PHU „SAMI SWOI” oraz Ośrodek Kształcenia Zawodowego i Językowego „Labora”.

W werdykcie jury tegorocznej rywalizacji „Firma na medal” znalazła się także nagroda specjalna. Firma, która w tym roku zasłużyła na to wyróżnienie, ma bardzo dobre wskaźniki ekonomiczne. Jest to Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe CZA-TA Niciak Sp. j.Laureatka odważnie sięga po środki zewnętrzne i przeznacza je na działania inwestycyjne oraz innowacyjne. CZA-TA zajmuje się ochroną mienia, ochroną obiektów, monitoringiem, organizuje patrole interwencyjne. W jej ofercie są także usługi porządkowe, jak m.in. utrzymanie czystości w różnych obiektach. Firma posiada aktualnie 17 oddziałów w kraju, w tym jeden w Bełchatowie (Okrzei 45).

źródło: Starostwo Powiatowe Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz