Home Wiadomości Skorzystaj nawet z 85% bonifikaty. Wykup mieszkanie na własność.

Skorzystaj nawet z 85% bonifikaty. Wykup mieszkanie na własność.

by admin
515 wejść

Obowiązują trzy rodzaje bonifikat. Upust 75 proc. naliczany jest przy sprzedaży mieszkań na os. Binków. Z 80 proc. mogą skorzystać najemcy lokali położonych na os. Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ul. Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej. Największa – 85 proc. zniżka dotyczy mieszkań na os. 1000-lecia, Wolności, 1-go Maja, Żołnierzy POW, Budowalnych oraz przy ul. Fabrycznej, Sienkiewicza, Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego.

Wprowadzone przez nas upusty powodują, że za relatywnie niską cenę najemcy mogą stać się właścicielami lokali, w których mieszkają. Dzięki preferencyjnym cenom, mieszkańcy mają szansę zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. 

Obecnie ceny na bełchatowskim rynku nieruchomości kształtują się bowiem na poziomie między 3,5 a 5,5 tys. zł za mkw. Jak łatwo obliczyć, zakup 60-metrowego mieszkania w bloku to koszt ponad 300 tys. zł. Jeśli jednak skorzysta się z 85 proc. bonifikaty, za mieszkanie o takim metrażu zapłacimy jedynie 37,5 tys. zł. W ten sposób można więc zaoszczędzić ponad 212 tys. zł.

Jak skorzystać z bonifikaty? Kiedy transakcja będzie finalizowana?

Aby otrzymać bonifikatę najemca musi do 31 grudnia br. złożyć w magistracie wniosek o wykup mieszkania komunalnego. Najważniejsze jest, aby do końca roku zadeklarować taką chęć, kolejne procedury i sama finalizacja zakupu może być zrealizowana w 2021 roku. Nie później jednak niż do 30 czerwca.

Po złożeniu w magistracie odpowiedniego wniosku rzeczoznawca ustali rzeczywistą wartość rynkową nieruchomości a magistrat wyliczy przysługujący upust. Po uiszczeniu należności pozostanie tylko podpisanie umowy notarialnej kupna – sprzedaży nieruchomości. Cała procedura wykupu trwa kilka miesięcy.

W swoim zasobie miasto jeszcze ponad tysiąc takich mieszkań. Są to głównie lokale zakładowe przejęte w latach 1997-2001 od kopalni, elektrowni, Zakładu Energetycznego, Stomilu, PKS-u czy PKP. Stąd takie bonifikaty przy ich sprzedaży.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz