Home Wiadomości Elektroteam w strefie przemysłowej Bełchatów.

Elektroteam w strefie przemysłowej Bełchatów.

by admin
754 wejść

W strefie przemysłowej zaczęła działać kolejna firma. Mowa o bełchatowskiej spółce Elektroteam, która zajmuje się produkcją rozdzielnic elektrycznych. To już szósty zakład, który w ciągu kilku ostatnich lat zdecydował o zakupie bądź dzierżawie działki w miejskiej strefie przy ul. Czaplinieckiej.

 W Bełchatowie jest 120 ha terenów inwestycyjnych – należących do miasta jak i osób prywatnych. Część z nich została już wykupiona. Jednym z inwestorów, którzy wykupili działkę właśnie przy ul. Kwiatkowskiego, jest bełchatowska spółka Elektroteam, która od ponad 20 lat produkuje rozdzielnice elektryczne. Firma kupiła od miasta blisko 70 arów gruntu w grudniu 2017 roku, pozwolenie na budowę uzyskała zaś w roku 2019.

W połowie br. zakończyła się budowa siedziby spółki. Budynek składa się z hali produkcyjnej o powierzchni 800 mkw. oraz pomieszczeń biurowych. Zgodnie z zawartą z miastem umową, firma zobowiązała się do zwiększenia zatrudnienia. – Cały czas mocno pracujemy na rozwój biznesu, co zresztą doceniła kapituła plebiscytu Gazele Biznesu uznając nas za jedną z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

W ostatnim czasie udało nam się zdobyć kilka większych kontraktów, dzięki czemu mogliśmy automatycznie zwiększyć zatrudnienie. Liczymy, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zatrudnić kolejnych pracowników, a to dzięki zdobytemu unijnemu dofinansowaniu na nasz innowacyjny projekt – mówi współwłaściciel spółki Elektroteam Sławomir Fiszer.

Przypomnijmy, że strefa przemysłowa B1 przy ul. Czaplinieckiej liczy 60 ha, z czego wolnych – 42 ha. Działki są w pełni uzbrojone w sieć wodociągową i elektryczną, kanalizacje sanitarną i deszczową. W strefie poprowadzone jest także oświetlenie. Do tej pory zainwestowało w strefie sześć firm: Frame Factory, Datum Logistic, F.P.H.U. Bogusław Pasiński, DS Smith, N.A.J. Marcin Grzywacz i Elektroteam.

Ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać miejskie tereny inwestycyjne – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i dodaje, że rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów miasta. – Stawiamy na odpowiedzialne budowanie gospodarki, wspieramy lokalne inicjatywy i ciekawe pomysły mieszkańców. Wprowadziliśmy zwolnienia i ulgi podatkowe dla firm, które zapewniają nowe miejsca pracy, a cały obszar miasta ujęty jest planem zagospodarowania przestrzennego. Jestem pewna, że podejmowane przez nas działania ułatwiają podjęcie decyzji o zainwestowaniu właśnie w Bełchatowie.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz