Home Wiadomości Tłumy na Strajku Kobiet. Ponad 2000 osób przeszło ulicami Bełchatowa. [ZDJĘCIA]

Tłumy na Strajku Kobiet. Ponad 2000 osób przeszło ulicami Bełchatowa. [ZDJĘCIA]

by admin
577 wejść

Tłumy ludzi zebrały się w centrum Bełchatowa na Placu Narutowicza na proteście przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym i wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Takiego protestu w Bełchatowie nie pamięta nikt. Z centralnego miejsca w mieście wyruszyło ponad 2000 osób. Choć w manifestacji dominowały kobiety, to nie zabrakło wspierających ich mężczyzn.

Było mnóstwo haseł i okrzyki krytykujące rząd. To była pokojowa demonstracja, mimo buzujących wśród uczestników emocji nie wydarzyło się nic, co mogłoby zakłócić przemarsz. Policja nie interweniowała. Przed bramą kościoła i pomnikiem Jana Pawła II ustawili się obrońcy wartości katolickich jednak nikt z protestujących nie zamierzał podgrzewać atmosfery i forsować bramy świątyni. Po półtoragodzinnym marszu manifestacja zakończyła się na placu Narutowicza. Organizatorzy zapowiadają kontynuowanie protestu już w najbliższy piątek.

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Gracja 29 października 2020 - 13:12

Większość osób bez maseczek.
A jakość manifestacji na żenującym poziomie. Żal było słyszeć te przekleństwa. Oprócz słowa jebac PiS nic innego nie słyszała.m. No jeszcze jebac Bosaka.Gratuluję

Reply
Jaca 30 października 2020 - 08:18

Kobieta zasłania twarz transparentem. Czyżby wstydziła się swego zachowania.

Reply

dodaj komentarz