Home Wiadomości Ulica Daleka coraz bliżej.

Ulica Daleka coraz bliżej.

by admin
460 wejść

Przebudowa Dalekiej jest już na finiszu. Dzięki inwestycji ulica połączyła się z planowaną obwodnicą wschodnią. Ma też nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie. Zadanie pochłonęło ponad 1,1 mln zł, ale z miejskiego budżetu trzeba zapłacić tylko połowę tych kosztów. Wszystko dzięki dofinansowaniu, które prezydent Mariola Czechowska pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nową jakość ulica Daleka zyskała na odcinku od Budryka do planowanej obwodnicy wschodniej. Zakres przeprowadzonych robót jest spory. Na ponad 300 metrach drogi wybudowane zostały odwodnienie, odejścia kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenie. Do tego nowa nawierzchnia, chodniki po obu stronach ulicy i zjazdy do posesji.

Teraz na Dalekiej trwają ostatnie prace. – Właśnie zakończyło się malowanie oznakowania poziomego. Zostały jeszcze drobne roboty porządkowe, które wykonawca ma wykonać w przyszłym tygodniu – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Przebudowa ulicy Dalekiej ważna jest z kilku powodów. Przede wszystkim będzie bezpieczniej zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Zdecydowanie poprawi się też komfort jazdy w tej okolicy. Co równie ważne – teraz Daleka łączy się z planowaną obwodnicą wschodnią. Co równie ważne – teraz Daleka łączy się z planowaną obwodnicą wschodnią. W przyszłości będzie więc można z tej części miasta włączyć się w obwodnicę. To pierwszy z takich dojazdów, drugi ma powstać przy ulicy Przemysłowej – tłumaczy Matyśkiewicz.

Przebudowa Dalekiej to koszt ponad 1,1 mln zł. Co ważne miasto realizuje tę inwestycję w oparciu o środki zewnętrzne. Oznacza to, że tylko połowę tej kwoty trzeba będzie zapłacić z miejskich środków. Pozostałą część, tj. 50 proc. kosztów kwalifikowanych – obejmujących roboty drogowe, odwodnienie i oświetlenie – będzie sfinansowane z środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja na Dalekiej to tylko jedno z trzech zadań, na które prezydent Mariola Czechowska pozyskała pieniądze właśnie z FDS. Przy rządowym wsparciu miasto przebuduje jeszcze ulicę Zamoście na odcinku od Jana Pawła II do torów kolejowych, a także zrealizuje pierwszy etap budowy drogi i oświetlania w strefie przemysłowej B2 przy ul. Czaplinieckiej.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Biegacz z Binkowa 23 listopada 2020 - 15:53

Szkoda, że z pięknej drogi wpada się na wąski nieoświetlony kawałek ulicy Dalekiej …..

Reply

dodaj komentarz