Home Kronika policyjna Pijany złodziej z zakazami.

Pijany złodziej z zakazami.

by admin
420 wejść

Sprawne działania zelowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej zaledwie w kwadrans po otrzymaniu zgłoszenia. 22-latka mundurowi namierzyli za kierownicą golfa. “Wydmuchał” ponad półtora promila alkoholu. Miał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

22 listopada 2020 roku o godzinie 13.45 mundurowi z Komisariatu Policji w Zelowie zostali wezwani na miejsce kradzieży sklepowej w Bujnach Szlacheckich. Pokrzywdzona poinformowała, że do marketu wszedł młody mężczyzna z zasłoniętą twarzą. Zza lady sklepowej sięgnął dwie butelki wódki i wyszedł nie płacąc za towar.

Złodziej wsiadł za kierownicę czarnej osobówki i odjechał. Właścicielka sklepu opisała wygląd sprawcy i wskazała kierunek ucieczki. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Czarnego golfa namierzyli już kwadrans później, na drodze biegnącej przez kompleks leśny na terenie gminy Zelów.

Od kierowcy oraz dwóch pasażerów czuć było woń alkoholu. W aucie policjanci odnaleźli butelki po skradzionym alkoholu. Okazało się, że 22-latek mial ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Młodzieniec miał też sądowo orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny mieszkaniec Zelowa odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązującego zakazu. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności. Natomiast za kradzież sklepową wobec mężczyzny zastosowano postępowanie mandatowe.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz