Home Kultura i edukacja Agonia bełchatowskiej kultury.

Agonia bełchatowskiej kultury.

by admin
562 wejść

Do 27 grudnia wciąż będą zamknięte placówki kulturalne w całym kraju. Co za tym idzie przez najbliższe tygodnie bełchatowianie nie skorzystają z Miejskiego Centrum Kultury, PGE Gigantów Mocy i kina Kultura. Placówki przygotowały jednak wystawy, koncerty i świąteczne niespodzianki, które będzie można zobaczyć za pośrednictwem internetu. 

Decyzję o przedłużeniu obostrzeń w tym zakresie rząd ogłosił w sobotę, 21 listopada. Wszystko po to, aby jeszcze ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Przez najbliższe tygodnie w bełchatowskim Miejskim Centrum Kultury nie odbędą się więc żadne imprezy, spektakle i koncerty. Odwołane zostają także wszystkie zajęcia oraz spotkania klubów. Do 27 grudnia nieczynna będzie również interaktywna wystawa Giganty Mocy. Zawieszone zostały też seanse w kinie Kultura.

O postępie sprawy będziemy informować Państwa na bieżąco na naszych stronach internetowych oraz fanpejdżach – mówi Damian Nowak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Zamknięcie placówek dla zwiedzających nie oznacza przerwy w ich pracy. – Mimo wszystko w grudniu będzie dziać się sporo. Zaplanowaliśmy wystawę ceramiki Alicji Przydrygi, którą obejrzymy za pośrednictwem Internetu, tak samo będzie w przypadku przeglądowej ekspozycji Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego – tłumaczy dyrektor Nowak. – Szykujemy także kilka świątecznych niespodzianek online, m.in. na Mikołajki. Będzie internetowy casting na „Małe Gwiazdy”, rozstrzygniemy konkurs na bożonarodzeniowy wieniec. Zapraszamy też na świąteczne kolędowanie z MCK – podsumowuje Nowak.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz