Home Wiadomości Bełchatów. Czy tanie mieszkania zatrzymają młodych w Bełchatowie? [WIDEO]

Bełchatów. Czy tanie mieszkania zatrzymają młodych w Bełchatowie? [WIDEO]

by admin
2,K wejść

Jak zachęcić młodych do zamieszkania w średniej wielkości mieście? Pomóc w tym ma nowe rządowe rozwiązanie – Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Ustawa o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, która weszła w życie w środę, 19 stycznia, pozwoli na ścisłą współpracę władz centralnych z samorządami przy budowie nowych mieszkań. To szansa także dla bełchatowian, o czym na wspólnej konferencji mówiła prezydent Mariola Czechowska oraz Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to pomysł na wsparcie rynku mieszkaniowego. Dzięki temu rozwiązaniu samorządy będą mogły budować tanie mieszkania na wynajem. Mechanizm zakłada bowiem dofinansowanie sięgające nawet 35 proc. kosztów budowy lokali społecznych oraz 80 proc. kosztów budowy mieszkań komunalnych. To tylko niektóre z instrumentów wsparcia samorządów, które we współpracy z SIM lub TBS będą realizować inwestycje w formule społecznego budownictwa czynszowego.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają być alternatywą dla tych, których nie stać na kredyt mieszkaniowy lub którzy nie chcą się wiązać tak długoletnim zobowiązaniem finansowym. Lokatorom, którzy w ramach umowy partycypacji pokryją co najmniej 20 proc. kosztów budowy lokalu, SIM-y zapewnią możliwość dojścia do własności po ok. 15 – 20 latach.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Marek 23 stycznia 2021 - 12:25

Mieszkałem w BTBS i nigdy więcej. Opłaty z kosmosu, stan jak na nowe mieszkanie, porażka. Wzięliśmy kredyt i lepiej na tym wyszliśmy. Ludzie zmieniali się w naszym bloku jak rękawiczki. Nie polecam mieszkania w BTBS.

Reply
Anonim 29 stycznia 2021 - 07:41

tanie to chyba pytanie retoryczne ja jeszcze taniego nie kupiłem szybciej dom by wbudował

Reply

dodaj komentarz