Home Wiadomości Strajk Kobiet w Bełchatowie. [ZDJĘCIA]

Strajk Kobiet w Bełchatowie. [ZDJĘCIA]

by admin
1,1K wejść

Około 40 osób wzięło udział w Strajku Kobiet zorganizowanym dziś w Bełchatowie. Do dzisiejszego protestu dołączyła posłanka Lewicy Anita Sowińska. Tradycyjnie marsz wyruszył z Placu Narutowicza i tam też się zakończył.  Solidarnie wraz z kobietami na ulice Bełchatowa wyszli mężczyźni. Dzisiejszy marsz wiódł ulicami Kościuszki, Pileckiego, 1-go Maja i Kwiatową. Na zakończenie bełchatowskiego protestu zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Dlaczego wznowiono Strajk Kobiet?

W środę wieczorem wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Oznacza to zaostrzenie prawa aborcyjnego i powrót protestów na ulice miast.

Wyrok został opublikowany dopiero po 3 miesiącach. Nowe prawo stanowi, że nie można dokonać aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Dopuszczalne jest jedynie usunięcie ciąży gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

huj 30 stycznia 2021 - 12:14

no i gdzie sa te zdjecia xD

Reply

dodaj komentarz