Home Wiadomości Drugie życie Wawrzkowizny. Jest dzierżawca ośrodka.

Drugie życie Wawrzkowizny. Jest dzierżawca ośrodka.

by admin
775 wejść

Należący do spółki Elbest Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna został wydzierżawiony Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum. Dzierżawa ośrodka rozpoczyna się 15 lutego. Umowa obowiązuje do końca września 2023 roku.

Całoroczna dzierżawa ośrodka to alternatywa dla przyjętego w ramach planu restrukturyzacji spółki Elbest sezonowego zamykania Wawrzkowizny w okresie od listopada do kwietnia. Warunki dzierżawy przewidują funkcjonowanie stadniny koni w dotychczasowym kształcie. W okresie letnim, nie zmieni się również działalność kąpieliska. Pracownicy zatrudnieni w ośrodku będą świadczyć pracę u dzierżawcy na warunkach nie gorszych niż dotychczasowe, a w sprawie transferu pracowników zostało podpisane porozumienie z udziałem Spółki, dzierżawcy oraz związków zawodowych.

Wawrzkowizna to miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Bełchatowa i okolic, a także dalszych rejonów kraju. Dużym atutem tego miejsca jest możliwość jazdy konnej, stąd decyzja o dzierżawie ośrodka, z założeniem utrzymania atrakcji, z których chętnie korzystają mieszkańcy okolic – powiedział Michał Król, prezes zarządu Elbest.

Stowarzyszenie, które wydzierżawiło ośrodek funkcjonuje od 2007 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez turystycznych oraz obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Ponadto zajmuje się organizacją turniejów sportowych, eventów i imprez okolicznościowych.

Poprzez wielopoziomowość działań i szeroki zakres możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych CIS Multis Multum opracowuje plan rozwoju Wawrzkowizny w różnych jej obszarach, od udoskonalenia infrastruktury, poprzez wzbogacenie oferty gastronomicznej, po obszar związany z atrakcjami turystycznymi. Priorytetem jest inwestycja w turystykę, a przede wszystkim rozwój stadniny i właściwa opieka nad końmi. Jesteśmy przekonani, że kompetencje i doświadczenie organizacyjne całego zespołu CIS Multis Multum wraz z dotychczasowymi pracownikami ośrodka Wawrzkowizna daje gwarancje wysokiej jakości usług oferowanych przez nasz podmiot – powiedział Jarosław Wełna, prezes zarządu Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum.

źródło: GiEK SA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz