Home Wiadomości Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych z PFRON-u.

Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych z PFRON-u.

by admin
570 wejść

Osoby niepełnosprawne mogą pozyskać dofinansowanie m.in. na zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, sprzętu komputerowego czy udział w szkoleniach. Wszystko w ramach programu „Aktywny samorząd 2021”. Wnioski będzie można składać od 1 marca.

Rusza kolejna edycja pilotażowego programu finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie. „Aktywny samorząd” – bo o tym projekcie mowa, to szansa dla osób niepełnosprawnych na pozyskanie wsparcia finansowego. Można się ubiegać o dofinansowanie w dwóch modułach. Pierwszy z nich to likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, drugi – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Obszarów, w których można pozyskać dofinansowanie jest sporo. Obejmują one m.in. pomoc w zakupie oprzyrządowania do posiadanego samochodu, sprzętu elektronicznego lub jego elementów, wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, a także współfinansowanie uzyskania prawa jazdy czy udział w szkoleniach.

Szczegółowy opis każdego z modułów oraz zadań dostępny jest na stronie internetowej  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – www.pfron.org.pl oraz bełchatowskiego Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie – www.pcpr-powiat-belchatowski.pl.

Nabór wniosków rusza 1 marca. Będzie on prowadzony internetowo w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Szczegółowych informacji udzielają pracownicy bełchatowskiego PCPR – tel. 44 715 22 62, 715 22 69, 739 48 07.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz