Home Kronika policyjna Coraz więcej pijanych za kółkiem.

Coraz więcej pijanych za kółkiem.

by admin
677 wejść

W sobotę, 27 lutego 2021 roku, bełchatowscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, poruszających się po drogach naszego powiatu. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych tuż przed godziną 9.00 w Ruścu. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił sposób jazdy kierującego skodą. Mężczyzna, jak się okazało po badaniu, miał w organizmie promil alkoholu. 43-letniemu mieszkańcowi gminy Rusiec zatrzymano prawo jazdy, a o jego losie zadecyduje teraz sąd.

Tego samego dnia około godziny 15.45 w miejscowości Roździn, w gminie Kluki został zatrzymany kolejny nietrzeźwy. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Klukach, pełniąc służbę na podległym terenie, patrolując rejon, zauważyli poruszający się po drodze pojazd marki volkswagen golf. Styl jazdy kierującego wskazywał, że może się on znajdować pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, a badanie alkomatem wykazało, że 55-letni mieszkaniec gminy Zelów miał blisko 2 promile w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie, został zatrzymany wczoraj, 1 marca 2021 roku około godziny 14.00. Dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Folwark w gminie Kleszczów. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że kierujący audi, 43-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w jadący przed nim pojazd marki bmw. Pokrzywdzony oświadczył, że po uderzeniu, zjechał na pobocze i wraz z pasażerami wyszedł sprawdzić, co się stało. Podszedł wówczas do kierującego audi i zauważył, że jest on pod wpływem alkoholu. O fakcie tym niezwłocznie poinformował policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca audi miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierowca był trzeźwy. O losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje teraz sąd.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz