Home Wiadomości Idzie wiosna, wróciły punkty naprawy rowerów

Idzie wiosna, wróciły punkty naprawy rowerów

by admin
445 wejść

Bełchatowianie znów mogą korzystać z trzech stacji naprawy rowerów. Po zimowym przeglądzie i konserwacji zostały one ponownie zamontowane w dotychczasowych lokalizacjach – na Al. Wyszyńskiego, skrzyżowaniu ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy oraz przy skateparku na Binkowie.

Ze stacji obsługi rowerów mogą korzystać zarówno rowerzyści, którzy nie mają własnych narzędzi, ale także ci, których w trakcie jazdy zaskoczyła drobna awaria. Stacje wyposażone są bowiem w zestaw potrzebnych narzędzi, m.in. wkrętaki krzyżowe i płaskie, klucze nastawne, zestaw kluczy imbusowych oraz pompkę z adapterem na różne rodzaje zaworów. – Nie wszyscy mieszkańcy mają warunki do samodzielnej naprawy swoich jednośladów. A stacje właśnie takie możliwości dają. W kilku punktach Bełchatowa można szybko i sprawnie przeprowadzić drobne regulacje hamulców czy przerzutek. Dodatkowo korzystać z nich mogą nie tylko rowerzyści. Przydać się mogą chociażby rodzicom z wózkami dziecięcymi czy osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach – podkreśla wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, który jednocześnie był pomysłodawcą montażu stacji w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

Każdej zimy stacje są demontowane, przechodzą gruntowny przegląd i konserwację. Po przeprowadzeniu koniecznych prac wracają na swoje stałe miejsca. Oznacza to, że ponownie można bezpłatnie przeprowadzać drobne naprawy serwisowe przy Al. Wyszyńskiego, w okolicach skrzyżowania ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy oraz przy skateparku na Binkowie. Dodajmy, że w tej ostatniej lokalizacji stacja została dodatkowo wyposażona w uchwyt na deskorolki, dzięki czemu możliwe jest także przeprowadzenie drobnych napraw deski.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz