Home Kronika policyjna Wyczyścił koledze konto bankowe. A miało być jedno piwo.

Wyczyścił koledze konto bankowe. A miało być jedno piwo.

by admin
678 wejść

18 marca 2021 roku mieszkaniec Bełchatowa poinformował policję, że znajomy przywłaszczył jego portfel z dowodem osobistym i kartą płatniczą. Zdarzenie miało miejsce 15 marca. Tego dnia mężczyźni planowali napić się piwa. Znajomy nie dysponował środkami finansowymi więc mężczyzna przekazał mu swój portfel.

Umówili się, że kolega rowerem podjedzie do pobliskiego sklepu i zaraz wróci z alkoholem. Okazało się jednak, że nieuczciwy kompan zniknął. Pokrzywdzony probował skontaktować się z nim telefonicznie, ale bezskutecznie. Wtedy pokrzywdzony sprawdził historię konta. Okazało się, że jego kartą bankomatową było wykonanych kilka zbliżeniowych transakcji płatniczych. W takiej sytuacji pokrzywdzony szybko zabezpieczył pozostałe środki finansowe tak aby złodziej nie miał do nich dostępu.

Kryminalni dotarli do miejsca gdzie dokonano płatności. 21- letniego sprawcę zatrzymali w jego mieszkaniu. W rozmowie z policjantami od razu przyznał się. Wyjaśnił, że kiedy już nie mógł wykonywać dalszych transakcji zbliżeniowych wyrzucił kartę razem z portfelem aby zapomnieć o sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowie za przestępstwa przywłaszczenia i kradzieży z włamaniem.

Policjanci przypominają,  aby być ostrożnym. Utrata karty płatniczej szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwe osoby. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta bankowego. W przypadku pojawienia się w historii konta transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy zabezpieczyć pozostałe środki finansowe, poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.

KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz