Home Kronika policyjna Ukradli 16-latkowi 10 złotych.

Ukradli 16-latkowi 10 złotych.

by admin
592 wejść

28 marca 2021 roku, przed godziną 19.00 dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany, że niepełnoletni chłopiec został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy ukradli mu pieniądze. Zdarzenie miało miejsce w rejonie przystanku autobusowego przy ulicy Kwiatowej w Bełchatowie.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą wraz z synem. Chłopiec wyraźne przejęty zaistniałą sytuacją, opowiedział im przebieg zdarzenia. Poinformował, że idąc razem z kolegą ulicą Kwiatową, na wysokości przystanku autobusowego został zaczepiony przez dwóch natarczywych mężczyzn. Wypytywali o papierosy, a kiedy ich nie otrzymali zaczęli być coraz bardziej agresywni. Pytając ich o pieniądze krzyczeli, gestykulowali i wymachiwali zaciśniętymi pięściami.

W takiej sytuacji pokrzywdzony poczuł zagrożenie i wyjął z plecaka 10 złotych, które  agresorzy ukradli i uciekli. Pokrzywdzony opisał wygląd sprawców. Policjanci zatrzymali ich na ulicy Kwiatowej. Okazało się, że to notowani bełchatowianie w wieku 35 i 58 lat, dobrze znani policjantom z innych spraw. Obaj byli pod wpływem alkoholu. 35-latek nie skąpił agresji wobec zatrzymujących go policjantów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej.

Jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że młodszy ma bogatą przeszłość kryminalną. Tym razem za kradzież zuchwałą będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu surowszy wymiar kary. Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz