Home Wiadomości Ulica Zamoście doczekała się remontu.

Ulica Zamoście doczekała się remontu.

by admin
490 wejść

Miasto rusza z przebudową ul. Zamoście od torów do al. Jana Pawła II. Na remontowanym odcinku będzie wprowadzony ruch wahadłowy. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od wtorku, 6 kwietnia.

Zakres prac w ul. Zamoście jest spory. Obejmuje rozbudowę pasa drogowego, budowę zjazdów do posesji, a także chodnika po stronie północnej i ścieżki rowerowej po stronie południowej. Do tego przewidziana jest także przebudowa przejazdu kolejowego. Remontowany ponad 600-metrowy odcinek zyska także oświetlenie. – Inwestycja będzie kosztować blisko 2 mln zł. Z miejskiego budżetu zapłacimy jednak tylko połowę. Drugie tyle pochodzić będzie ze wsparcia, jakie Bełchatów otrzymał w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Pierwsze roboty – związane z budową kanalizacji deszczowej – właśnie ruszają. Dlatego od wtorku, 6 kwietnia w tym rejonie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku od torów do al. Jana Pawła II wprowadzony będzie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

– Koniec inwestycji przewidziany jest na przyszły rok. Chcielibyśmy jednak, aby jej przebudowa zakończyła się wcześniej. Dlatego umówiliśmy się z wykonawcą, że w miarę swoich możliwości, będzie on pracować tak, by ulica Zamoście była gotowa jeszcze w tym roku – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Inwestycja ta jest wyczekiwana przez mieszkańców. Poprawi się komfort podróżujących w tej okolicy kierowców, ale także rowerzystów. Ścieżka rowerowa, która powstanie od torów do al. Jana Pawła II połączy Zamoście, Wojska Polskiego oraz ale. Jana Pawła II i Wyszyńskiego – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz