Home Kultura i edukacja Tatiana Kopala u prezydent Czechowskiej

Tatiana Kopala u prezydent Czechowskiej

by admin
372 wejść

Podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewała „Pokaż na co Cię stać” i w każdym z kolejnych odcinków udowadniała, że drzemie w niej ogromny talent muzyczny i stać ja naprawdę na wiele. Niespotykana, mocna barwa głosu, charyzma oraz pozytywna energia zaprowadziły ją aż do finału The Voice Kids. Mowa o artystycznej stypendystce Miasta Bełchatowa, Tatianie Kopali.

Jestem bardzo szczęśliwa. Spełniły się moje marzenia i cieszę się że mogłam uczestniczyć w tej przygodzie. – Kiedy o tym myślę, to czuję wielką radość i aż chce mi się skakać do góry. Od razu po finale popłakałam się. Troszkę ze smutku, że ta przygoda się już się skończyła, ale też ze szczęścia, że mogłam w niej uczestniczyć. Poznałam wspaniałe osoby, które tak samo jak kochają muzykę – wspomina Tatiana i dodaje, że program nauczył ją jeszcze jednej ważnej rzeczy. – Wiem, że nie wolno się poddawać. Zawsze trzeba iść przed siebie.

Tatiana ma zaledwie 10 lat, a od pięciu śpiewa w działającym przy Miejskim Centrum Kultury Chórze Cantabile. Fantastyczny głos to nie jedyny talent młodej wokalistki. W bełchatowskiej Szkole Muzycznej uczy się gry na skrzypcach, a do tego maluje, pisze powieści dla dzieci oraz próbuje swoich sił jako autorka tekstów piosenek. Ponadto kocha zwierzęta, uprawia jogę i medytuje.

– Muzyka jest dla mnie najważniejsza, dlatego codziennie poświęcam jej kilka godzin. To moja największa pasja. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze szkoła, a teraz po programie muszę nadrobić trochę zaległości – mówi z uśmiechem Tatiana i dodaje, że chciałaby czasem, aby dzień trwał nieco dłużej. – Cieszę się, że jakoś udaje mi się to wszystko pogodzić i znaleźć jeszcze czas na rzeczy, które sprawiają mi wiele przyjemności. Jestem jeszcze dzieckiem i zwyczajnie chcę się bawić. Fajnie, że moje obowiązki są jednocześnie fantastyczną zabawą.

Tatiana od kilku lat występuje podczas różnych miejskich wydarzeń. Teraz o tym, jak świetnie radzi sobie na scenie, dowiedziała się cała Polska. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, udział w The Voice Kids pokazał, że mimo młodego wieku świetnie sobie radzi na tak dużej muzycznej scenie, a także potrafi oczarować i skraść serca publiczności.

Pamiętam, jak w jednym z ostatnich odcinków śpiewałaś „We are the champions, my friends” z repertuaru grupy Queen. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że jesteś zwycięzcą. Postawiłaś bowiem na swoje dziecięce marzenia, nie bałaś się stanąć przed wymagającym jury. Udowodniłaś, że masz nietuzinkowy talent. Gratuluję Ci tego z całego serca, jesteś naszą bełchatowską dumą – mówi prezydent Czechowska.

Marzeniem Tatiany są koncerty, ale teraz, w czasie pandemii, nie ma możliwości ich organizacji. Jedno jest pewne – swoją przyszłość wiąże z muzyką, choć na razie nie chce zdradzać szczegółów. Życzymy wielu kolejnych sukcesów na polskiej, i nie tylko, scenie muzycznej.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Ala 26 kwietnia 2021 - 15:50

Chociaż do zdjęcia by prawidłowo maseczki założyły

Reply

dodaj komentarz