Home Wiadomości Ruszyła budowa nowej fabryki w bełchatowskiej strefie przemysłowej. [VIDEO wersja z napisami]

Ruszyła budowa nowej fabryki w bełchatowskiej strefie przemysłowej. [VIDEO wersja z napisami]

by admin
432 wejść

Bełchatów, 6 maja 2021: Ponad 200 nowych miejsc pracy powstanie w Bełchatowie (Łódzkie). Firma DS Smith, wiodący producent proekologicznych opakowań z tektury falistej rozpoczyna budowę fabryki w tamtejszej strefie przemysłowej. Koszt
przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 250 mln zł. Właśnie wbito pierwszą, symboliczną łopatę. Produkcja ruszy w pierwszym kwartale 2022 roku.

Na prawie trzynastohektarowej działce powstanie nowoczesna fabryka o powierzchni 37 tys. m2. W nowym zakładzie będą produkowane najwyższej jakości opakowania z tektury falistej m.in. ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-commerce oraz przemysłowe. Wszystkie produkty będą dopasowane do indywidualnych wymagań klientów oraz spełniające ambitne cele środowiskowe. – Naszym celem jest zbudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie. – komentuje prezes DS Smith Polska Krzysztof Sadowski. – Chcemy się rozwijać i wciąż zachwycać naszych klientów innowacyjnymi rozwiązaniami.

DS Smith znana jest także z profesjonalnych usług doradczych dotyczących łańcucha dostaw. Dodajmy, że co siódme opakowanie tekturowe w Europie i co dziesiąte w Polsce produkowane jest przez DS Smith. Każdego dnia z polskich fabryk wyjeżdża 3,5 miliona tekturowych opakowań.

Dlaczego Bełchatów?
Jak przyznaje prezes DS Smith Polska, Krzysztof Sadowski: – Atutami tej lokalizacji są: dogodne logistycznie położenie, właściwości terenu, który spełnia oczekiwania inwestycyjne oraz dobry dialog z władzami Bełchatowa. Miasto jest dobrze
skomunikowane z polską siecią dróg krajowych i autostrad (DK78, bliskość autostrady A1 i drogi ekspresowej S8 Warszawa-Wrocław).

Dla mieszkańców miasta i okolic to ogromna szansa na pracę i rozwój w nowoczesnej i stale rozwijającej się firmie o światowym zasięgu. – Dla nas istotne jest to, że w Bełchatowie, w naszej strefie przemysłowej uruchomiona zostanie nowa fabryka, prowadzona przez firmę o ugruntowanej pozycji biznesowej. Ważne dla nas są nowe miejsca pracy, a te zapewni DS Smith. Dokładamy wszelkich starań, by proces inwestycyjny w Bełchatowie przebiegał sprawnie. Każda z firm otwierająca swój biznes w strefie ekonomicznej otrzymuje indywidualnego opiekuna inwestycji. Jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami, którzy biznesowo chcą zawiązać się z Bełchatowem.– mówi Mariola Czechowska
Prezydent Bełchatowa. Dysponujemy dobrze usytuowanymi i uzbrojonymi terenami przeznaczonymi pod inwestycje, które wchodzą w skład Łódzkiej Strefy Ekonomicznej.

Korzyści są więc obopólne. Zyskuje zarówno gospodarczo Bełchatów jak i też firmy inwestujące w naszym mieście. Mamy konkurencyjne ceny działek, które w całości objęte są planem zagospodarowania przestrzennego. Firmy zwolnione są z podatku od nieruchomości.

Docelowo w Bełchatowie będzie pracowało ponad 200 osób. To jednak nie wszystko bowiem kolejnych 100 znajdzie pracę w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. Kto może liczyć na pracę w nowym zakładzie? W fabryce będą potrzebne osoby o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Mowa np. o operatorach maszyn produkcyjnych, inżynierach produkcji i utrzymania ruchu, jak też specjalistach w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Jak deklaruje DS Smith większość osób, które
znajdą pracę w fabryce opakowań, będzie pochodziła z Bełchatowa i okolic. Firma zapewnia m.in. szkolenia oraz proces wdrożenia w nowe obowiązki każdego z nowo zatrudnionych pracowników.

Proces rekrutacyjny już trwa. Osoby zainteresowane mogą już dziś przesłać swoje CV na adres: rekrutacja@dssmith.com oraz na bieżąco śledzić oferty pracy na stronie inwestora dssmith.com/kariera, na portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniowych.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz