Home Sport Ponad 200 tysięcy na inwestycje w powiecie bełchatowskim na rozwój infrastruktury sportowej.

Ponad 200 tysięcy na inwestycje w powiecie bełchatowskim na rozwój infrastruktury sportowej.

by admin
304 wejść

Program „Infrastruktura sportowa Plus” ogłoszony został w styczniu. Skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego, czyli miast, gmin i powiatów. Każdy samorząd mógł zgłosić do dofinansowania tylko jeden wniosek. Dotacje będą przeznaczone na budowę, przebudowę, modernizację oraz doposażenie w niezbędny sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych w województwie łódzkim.

Na konkurs wpłynęło 149 wniosków. Po dokładnej ocenie do dofinansowania wybrane zostały 64 projekty, które otrzymają maksymalną dotację do 70 tys. zł. Pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku.

– Łódzkie wspiera sport to nie tylko inwestycje w infrastrukturę sportową, ale także uruchamiane przez nas programy, mające zachęcić szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego regionu do ruchu. Dzieci muszą mieć szansę na zwiększenie aktywności fizycznej – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Dzięki wsparciu wybudowane zostanie m.in. boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kurnosie Drugim w gminie Bełchatów, przebudowane i rozbudowane zostanie lodowisko miejskie w Bełchatowie wraz z podległą infrastrukturą oraz przeprowadzona będzie renowacja boiska w Zelowie zlokalizowanego przy ulicy Lubelskiej.

informacja prasowa

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz