Home Kronika policyjna To zdarzenie dla 68-latka mogłoby skończyć się bardzo tragicznie.

To zdarzenie dla 68-latka mogłoby skończyć się bardzo tragicznie.

by admin
341 wejść

Tuż po godzinie 21.00 policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze pomiędzy miejscowościami Brzezie i Bednarze na terenie gminy Szczerców, gdzie doszło do zderzenia rowerzysty z osobówką. Mundurowi wstępnie ustali, że rowerzysta zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod zwalniający na jego widok samochód.

Kierowca osobówki widząc jadącego wężykiem z przeciwnego kierunku rowerzystę zwolnił i zatrzymał się. W tym czasie kierowca jednośladu stracił panowanie nad rowerem i uderzył w bok hyundaia. Cyklista próbował uciec jednak został ujęty przez pokrzywdzonego.

Badanie wykazało, że 68-letni mieszkaniec gminy Szczerców kierował rowerem mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie posiadał wymaganego oświetlenia jednośladu. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

W tym przypadku rowerzysta może mówić o dużym szczęściu, gdyż nie został ranny. Warto zwrócić uwagę na godną naśladowania postawę kierowcy osobówki, który widząc niebezpieczną jazdę rowerzysty przewidział zagrożenie i rozpoczął manewr hamowania. Gdyby nie taka reakcja kierującego samochodem, który ostatecznie zwolnił i zatrzymał się, to zdarzenie dla 68-latka mogłoby skończyć się bardzo tragicznie.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz