Home Wiadomości Ponad 5 milionów złotych na powiatowe inwestycje.

Ponad 5 milionów złotych na powiatowe inwestycje.

by admin
342 wejść

Ponad 5 milionów złotych samorząd powiatu zaplanował w tym roku na inwestycje w jednostkach powiatowych. Zdecydowanie najkosztowniejszym zadaniem inwestycyjnym będzie budowa placówki opiekuńczo – wychowawczej tj. Domu Dziecka. – Na ten cel Powiat Bełchatowski pozyskał dofinansowanie 2 mln 600 tysięcy złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówi Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie i podkreśla, iż jednym z priorytetów powiatu jest pozyskiwanie środków na przedsięwzięcia inwestycyjne.

Planowana lokalizacja Domu Dziecka to teren przy ulicy Czaplinieckiej w sąsiedztwie II LO im. J. Kochanowskiego i Powiatowego Centrum Sportu. W placówce zamieszkają podopieczni Domu Dziecka z Dąbrowy Rusieckiej. Dokumentacja projektowo – kosztorysowa została już opracowana i w III kwartale br. powiat planuje ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych, które potrwają do końca 2022 roku.

Kolejną dużą inwestycją będzie przebudowa i rozbudowa instalacji wewnętrznych: wentylacji i elektrycznej w Powiatowym Centrum Sportu. Znacząca pula środków finansowych zostanie skierowana na działania inwestycyjne w jednostkach oświatowych. Aula w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zostanie gruntownie przebudowana i zaadaptowana na centrum edukacji ekologicznej. Przypomnijmy, że w tym roku zakończyła się duża inwestycja właśnie w tej placówce i dotyczyła zadania inwestycyjnego w zakresie budowy instalacji fotowoltaicznej (220 tys. zł). Na inwestycje czekają również kolejne szkoły. W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego wykonana zostanie przebudowa sanitariatów i pomieszczeń natrysków przy sali gimnastycznej z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie zostanie wykonane przyłącze instalacji gazowej oraz przebudowa instalacji centralnego ogrzewania i kotłowni. Z kolei w Zespole Szkól Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie zostanie wykonana modernizacja pomieszczeń na potrzeby biblioteki wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia. W trakcie realizacji jest opracowywanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na termomodernizację dachu oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku głównym Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Na drugą połowę roku planowane jest postępowanie przetargowe oraz wykonanie robót budowlanych.

Na realizację przedmiotowych, jak również kolejnych inwestycji, powiat stara się pozyskać zewnętrzne środki finansowe (przebudowa i rozbudowa instalacji wewnętrznych: wentylacji i elektrycznej w Powiatowym Centrum Sportu, przebudowa sanitariatów i pomieszczeń natrysków przy sali gimnastycznej w II LO, modernizacja sanitariatów w ZSP nr 2 w Bełchatowie).

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz