Home Kultura i edukacja Skaldowie dla mam. [FOTO]

Skaldowie dla mam. [FOTO]

by admin
367 wejść

W minioną środę 26.05 na scenie w parafialnych ogrodach odbył się po raz pierwszy od dłuższego czasu koncert z publicznością. Bełchatowski MCK wznowił cykl spotkań „Podwieczorek z gwiazdą”. Tym razem w naszym mieście gościli bracia Zielińscy, czyli popularny w latach 60-70 zespół Skaldowie.

Spotkanie poprowadził Leszek Bodnar znany prezenter telewizyjny. Licznie zebrani bełchatowianie mogli posłuchać największych przebojów uzdolnionych braci takich jak: „Wiosna”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Z kopyta kulig rwie” czy też Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał”.

Skaldowie powstali w Krakowie latem 1965 roku z inicjatywy braci Andrzeja (śpiew, fortepian, organy Hammonda) i Jacka (śpiew, trąbka, skrzypce) Zielińskich. W końcu 1981 roku Skaldowie udają się na kolejną trasę po USA, gdzie zastaje ich wiadomość o wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Andrzej Zieliński decyduje się na pozostanie w USA, zaś pozostali członkowie wracają do kraju. Tym samym działalność grupy ulega zawieszeniu. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest płyta „Oddychać i kochać” z października 2010.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz