Home Wiadomości 1200 zł dla dorosłego i 600 zł na dziecko. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Co to takiego?

1200 zł dla dorosłego i 600 zł na dziecko. Bezwarunkowy Dochód Podstawowy. Co to takiego?

by admin
342 wejść

W 2020 roku w Europie przeprowadzono sondaż, który obejmował Francję, Niemcy, Włochy, Polskę, Portugalię i Hiszpanię. Wyniki były zaskakujące – ponad dwie trzecie badanych opowiada się za dochodem podstawowym. Co to jest Bezwarunkowy Dochód Podstawowy?

Bezwarunkowy Dochód Podstawowy – nazywany także bezwarunkowym dochodem gwarantowanym lub obywatelskim – to świadczenie pieniężne, jakie mogłoby być wypłacane przez państwo każdemu obywatelowi niezależnie od wykonywania przez niego pracy, wysokości dochodu czy poziomu zamożności. Mogłoby, bo jest to tylko sugestia, propozycja przygotowana przez Państwowy Instytut Ekonomiczny.

Wypłata takiego świadczenia miałaby na celu zaspokojone podstawowych potrzeb każdego człowieka

Państwowy Instytut Ekonomiczny uważa świadczenie za gwarant należytego bytu wszystkich Polaków. Miałby wynosić 1200 zł dla dorosłego i 600 zł dla każdego dziecka. PIE zwraca uwagę na kilka problemów świadczenia.

Do wyzwań tych należą m.in. luki w dostępie do świadczeń socjalnych związane z pracą na podstawie tzw. elastycznych form zatrudnienia, niska trwałość zatrudnienia związana ze zmieniającym się zapotrzebowaniem na kwalifikacje pracowników, a także związana z tym konieczność zmiany lub podnoszenia kwalifikacji w cyklu trwania życia jednostki. Dochód podstawowy miałby odpowiadać na te wyzwania i ewentualne luki obecnie funkcjonującego systemu zabezpieczeń i pomocy społecznej poprzez zapewnienie wypłaty świadczenia każdej osobie bez konieczności wykazywania faktu spełnienia jakichkolwiek warunków – tłumaczą eksperci.

źródło: www.edziecko.pl

Może Cię zainteresować

3 komentarze

Stasiu 8 czerwca 2021 - 11:44

Tak A kto się nie zaszczepi nie dostanie tych dochodów

Reply
Adam 8 lutego 2023 - 19:36

great

Reply
poll 8 lutego 2023 - 19:36

Telegram to popularna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która ma lojalnych użytkowników, którzy doceniają skupienie się na prywatności i bezpieczeństwie. Jednak te same funkcje prywatności i bezpieczeństwa sprawiają, że Telegram jest głównym celem szpiegowania i szpiegowania. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób można wykorzystać Telegram do szpiegowania użytkowników i jakie środki można podjąć, aby uchronić się przed szpiegowaniem. szpiegowanie telegram to popularna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która ma lojalnych użytkowników, którzy cenią sobie skupienie się na prywatności i bezpieczeństwie. Jednak te same funkcje prywatności i bezpieczeństwa sprawiają, że Telegram jest głównym celem szpiegowania i szpiegowania. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób można wykorzystać Telegram do szpiegowania użytkowników i jakie środki można podjąć, aby uchronić się przed szpiegowaniem.

Reply

dodaj komentarz