Home Sport Zobacz jak Czempionki z Bełchatowa zostały mistrzyniami. To nie są sukcesy do nagradzania – twierdzą miejscy urzędnicy.[VIDEO]

by admin
356 wejść

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym AZS przy ulicy Lumumby w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetach i wielobojach podczas których bełchatowianki z UKS Czempion Bełchatów zdobyły dwa złote medale oraz brąz.

Sztafeta  4x200m U-16    w składzie:
Gosia Domagała, Amelka Zochniak, Julia Jończyk, Ania Olczyk, rez.) pobiegła w gronie 24 drużyn najszybciej wygrywając zdecydowanie  i ustanawiając  rek. Polski. Zawody rozgrywane były w seriach na czas, rozstawienie drużyn na podstawie średniej indywidualnych wyników. Nasza drużyna startowała w najsilniejszej serii  z ubiegłorocznym Mistrzem Polski z Jastrzębia. Wynik osiągnięty przez “Czempionki” 1:43,41 był lepszy do poprzedniego rekordu o trzy sekundy.

Sztafetę wojewódzką w kategorii U-16  reprezentowały młode “Czempionki”: Basia Haładaj, Julia Jończyk,  Ania Olczyk, Amelka Zochniak  rez. Gosia Domagała wywalczyły brązowy medal.

Ostatnim miłym wspomnieniem Mistrzostw był start ubiegłorocznych złotych medalistek w sztafecie szwedzkiej U-18.  Naszymi reprezentantkami były dziewczyny od których zależał ostateczny wynik  Maja Matyśkiewicz  biegła na trzeciej zmianie na dystansie 300m i kończyła  Marysia Kołodziejczuk która miała do pokonania dystans jednego okrążenia. Pierwsze miejsce złoty medal wynikiem 2;13,45  (to trzeci rezultat w historii statystyk lepiej nabiegały tylko reprezentacje Polski). Skład zespołu Natalka Wojcik  BKL b-tów  Z. Adamczewska AZS Łódź .