Home Sport Pierwsze zmiany w GKS Bełchatów.

Pierwsze zmiany w GKS Bełchatów.

by admin
352 wejść

Wojciech Robaszek od 1 lipca br. będzie pełnił funkcję dyrektora ds. sportowych GKS „Bełchatów” S.A. Nowa twarz w górniczym klubie jest dobrze znana w środowisku piłkarskim regionu łódzkiego i na arenie ogólnopolskiej.

43-letni Robaszek od sierpnia 2018 do stycznia 2021 r. był dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. W międzyczasie łączył te obowiązki z pracą trenerską w Miedzi II Legnica (rywalizującą III lidze) oraz wcześniej z grupą juniora starszego “Miedzianki”, z którą wywalczył awans do Ligi Makroregionalnej.

Zanim trafił na Dolny Śląsk był mocno związany z Łódzkim KS. Będąc trenerem klubu z al. Unii w różnych jego okresach na przestrzeni pięciu lat (2013-2018) trzykrotnie wprowadzał go do wyższej ligi, przechodząc drogę od IV ligi do Fortuna 1 Ligi.

Warsztat szkoleniowy Wojciecha Robaszka jest doskonale znany w naszym regionie, ponieważ pracę szkoleniową w lipcu 2004 r. rozpoczynał w Omedze Kleszczów. Potem był trenerem grup młodzieżowych w Piotrcovii Piotrków Tryb., by przez większość 2006 r. pełnić rolę asystenta Mariusza Kurasa w ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Po tej przygodzie wrócił na ponad półtora roku do Kleszczowa, by później objąć posadę trenera Zawiszy Rzgów i świętować z nim awans do III ligi.

– Jestem przekonany, że moje wcześniejsze doświadczenia zawodowe, w tym te ostatnie z Akademii Miedzi Legnica, gdzie też wdrażałem ścieżki rozwoju młodych zawodników do piłki seniorskiej, pozwolą mi bez żadnych obaw rozpocząć owocną pracę w Bełchatowie. Dodatkowo moje sukcesy w postaci awansów np. z ŁKS Łódź udowadniają, że potrafię być skuteczny w swych działaniach – opowiada nowy dyrektor sportowy GKS, który przekonuje, że chciałby położyć duży nacisk na naturalną współpracę klubu z funkcjonującą od stycznia br. Akademią.

Nowy dyrektor ds. sportowych górniczego klubu odbył wiele staży trenerskich, głównie w niemieckich klubach np. Borussii Dortmund, VFL Wolfsburg i FC Schalke 04. Ukończył Szkołę Trenerów PZPN. Posiada licencję trenera UEFA A.

źródło: GKS Bełchatów/twitter Miedź Legnica

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz