Home Kultura i edukacja Piknik Lato z Funduszami Unijnymi w Zelowie. [ZDJĘCIA]

Piknik Lato z Funduszami Unijnymi w Zelowie. [ZDJĘCIA]

by admin
373 wejść

24 czerwca w Zelowie odbył się piknik rodzinny Lato z Funduszami Unijnymi. Na placu za OSP Zelów, przygotowana została scena oraz stoiska, na których swoją ofertę prezentowały, łódzkie placówki oświatowe, stowarzyszenia oraz ugrupowania. Dla dzieci przygotowane były dmuchawce, stoisko z malowaniem buziek oraz inne atrakcje, z których ochoczo korzystali najmłodsi mieszkańcy gminy Zelów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Wojsk Obrony Terytorialnej, na którym wojskowi prezentowali sprzęt taktyczny.

Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Bełchatowskiego przygotowały prawdziwą ucztę kulinarną, a potrawy które prezentowały Panie z KGW na swoich stoiskach sprawił niemały kłopot jurorom, Najsmaczniejsze okazały się nim prażoki z kapustą ze stoiska KGW Załuże. Na scenie w części artystycznej występowali lokalni artyści, a całość poprowadził Maciej Smoliński.

Piknik był także znakomitą okazją do wręczenia grantów sołeckich dla sołtysów z powiatu bełchatowskiego. W tym roku na granty przeznaczono w całym województwie 6 mln zł – najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz