Home Wiadomości Dwie bełchatowskie tężnie już działają.

Dwie bełchatowskie tężnie już działają.

by admin
325 wejść

Dwie bełchatowskie tężnie – na osiedlu Budowlanych i Binkowie – ponownie działają, natomiast trzecia (na Przytorzu) jest w trakcie rozruchu. Z dobrodziejstw solnego mikroklimatu będzie można korzystać przez kilka najbliższych miesięcy, o ile pozwolą na to zalecenia sanitarne, jakie wydawane są w związku z epidemią COVID-19.

Solanka, jaka stosowana jest w bełchatowskich tężniach, to naturalny surowiec o wysokich właściwościach leczniczych, tradycyjnie stosowany jest w pielęgnacji zdrowia i urody, kąpieli oraz inhalacji. Wytwarzany przez nią mikroklimat wspomaga leczenie chorób układu oddechowego (np. zapalenia zatok, rozedmy płuc) czy różnego rodzaju alergii. Zażywanie solankowych inhalacji wskazane jest także przy dysfunkcjach tarczycy, nadciśnieniu tętniczym czy nerwicy wegetatywnej. Dodatkowo wizyta w tężni działa nie tylko leczniczo, ale również relaksująco.

Wcześniej wszystkie musiały przejść przegląd techniczny. Sprawdzana była infrastruktura techniczna, czyli m.in. system zraszania i nawadniania, dodatkowo uzupełniono gałązki tarniny a zbiorniki napełniono jodkową solanką z Zabłocia. Ponadto tereny wokół tężni zostały uporządkowane. Dwa drewniane inhalatoria zostały juz w pełni uruchomione. Mowa o tych znajdujących się na Binkowie oraz na osiedlu Budowlanych. Wkrótce dołączy do nich także tężnia na Przytorzu – trwa bowiem właśnie jej rozruch.

Jak długo bełchatowianie będą mogli korzystać z solnego mikroklimatu na osiedlu Budowlanych, Przytorzu i Binkowie? Jest to uzależnione od sytuacji epidemicznej i obowiązujących w związku z nią zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeśli będzie ona stabilna, wówczas tężnie będą działać przez cały okres letnio-jesienny.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz